Autor: Rob Lavinsky, iRocks.com – CC-BY-SA-3.0, CC BY-SA 3.0

Akvamarín je odrůdou berylu barvy světlomodré až modré, někdy taky lehce modrozelené s tvrdostí 7,5 až 8 stupňů. Jeho název pochází z latinských slov aqua = voda a marina = mořská.

Akvamarín má barvu moře a modré oblohy a je kamenem mystiků a lidí, kteří touží dosáhnout duševní čistoty.

Akvamarín má barvu moře i modré oblohy a jeho pozitivní energie působí na naše duše z nekonečných vesmírných dálek. Je drahým kamenem mystiků a lidí, kteří touží dosáhnout duševní čistoty. Akvamarín bývá taky proto často usazován do středu církevních monstrancí. Je vhodným kamenem k meditacím, neboť přináší spokojenost, mírní podráždění i agresivitu a vyrovnává a uvolňuje stavy deprese. Jeho nejznámější naleziště se nacházejí v Brazílii, na Urale, Madagaskaru, Indii a Srí Lance. V dřívějších dobách se kvalitní drahokamové kusy akvamarínu nacházely rovněž u nás v živcových lomech v okolí Písku. Akvamarín působí blahodárně při onemocnění dýchacích cest, na uvolnění strnulé šíje a při poruchách činností žláz. Akvamarín rovněž mírní kašel i astmatické stavy. Příznivě působí i na onemocnění jater a kožní choroby. Astrologové jej jako šťastný kámen přiřazují k znamením Vodnáře, Ryb, Blíženců a Vah.


Tento článek je součásti miniseriálu Drahé kameny, který vás provede světem cenných či léčebných kamenů a nerostů.

Jsi 354. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 75 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Jiří Glet

Jiří Glet

Mgr. Jiří Glet je absolventem právnické fakulty UJEP v Brně. Již desítky let se zabývá českou a evropskou historií, kulturou, uměním, historickými pamětihodnostmi a přírodními krásami. Je autorem několika průvodců, historických, dětských i humoristických knih.
Jiří Glet

Latest posts by Jiří Glet (see all)

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail