Autor: Rob Lavinsky, iRocks.com – CC-BY-SA-3.0, CC BY-SA 3.0

Akvamarín je odrůdou berylu barvy světlomodré až modré, někdy taky lehce modrozelené s tvrdostí 7,5 až 8 stupňů. Jeho název pochází z latinských slov aqua = voda a marina = mořská.

Akvamarín má barvu moře a modré oblohy a je kamenem mystiků a lidí, kteří touží dosáhnout duševní čistoty.

Akvamarín má barvu moře i modré oblohy a jeho pozitivní energie působí na naše duše z nekonečných vesmírných dálek. Je drahým kamenem mystiků a lidí, kteří touží dosáhnout duševní čistoty. Akvamarín bývá taky proto často usazován do středu církevních monstrancí. Je vhodným kamenem k meditacím, neboť přináší spokojenost, mírní podráždění i agresivitu a vyrovnává a uvolňuje stavy deprese. Jeho nejznámější naleziště se nacházejí v Brazílii, na Urale, Madagaskaru, Indii a Srí Lance. V dřívějších dobách se kvalitní drahokamové kusy akvamarínu nacházely rovněž u nás v živcových lomech v okolí Písku. Akvamarín působí blahodárně při onemocnění dýchacích cest, na uvolnění strnulé šíje a při poruchách činností žláz. Akvamarín rovněž mírní kašel i astmatické stavy. Příznivě působí i na onemocnění jater a kožní choroby. Astrologové jej jako šťastný kámen přiřazují k znamením Vodnáře, Ryb, Blíženců a Vah.

Líbil se ti tento článek? Přečti si i další ze série.

Jsi 888. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 75 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Jiří Glet

Jiří Glet

Mgr. Jiří Glet je absolventem právnické fakulty UJEP v Brně. Již desítky let se zabývá českou a evropskou historií, kulturou, uměním, historickými pamětihodnostmi a přírodními krásami. Je autorem několika průvodců, historických, dětských i humoristických knih.
Jiří Glet

Latest posts by Jiří Glet (see all)

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail