Prodej bez realitky se těší velké oblibě. S těmito tipy bude vaše nemovitost mezi domy na prodej v Brně bezkonkurenční a vy prodáte rychle, bezpečně a bez zbytečných provizí realitce.

1. tip: zjištění tržní ceny

Správně nastavená cena je klíčem k úspěšnému prodeji. Příliš vysoká cena způsobí nezájem kupujících, naopak s příliš nízkou cenou zbytečně přijdete o peníze.  Jak zjistíte, kolik stojí právě váš dům? Prvním způsobem je podívat se do inzerce na prodej RD Brno, zde zjistíte přibližnou cenovou hladinu, kde byste se měli pohybovat.

Tato metoda má však dva háčky. Zaprvé porovnat podobné domy ve stejné lokalitě je takřka nemožné, tedy pokud nebydlíte v řadovce a soused neprodává taky.

Zadruhé ceny v inzerci jsou pouze ceny nabídkové a podle statistik se od skutečné tržní ceny, za kterou se koupil rodinný dům v Brně, liší až o 20 %. U cen uvedených v inzerci se zkrátka počítá, že se sleví.

Skutečnou tržní cenu najdete na cenových mapách, ale výsledky jsou zpoplatněné. Jak zjistit tržní cenu pro prodej RD Brno zdarma? Skvělým pomocníkem je aplikace pro samoprodejce – zipHOME.cz realitní seznamka. Zjištění tržní ceny a nastavení správné prodejní strategie je součástí přípravy na prodej.

2. tip: jak prodat za víc

Rádi byste prodali za víc, než je obvyklé? S pomocí těchto tipů navýšíte cenu svého domu na prodej v Brně až o 15 – 20 %. Pamatujte si: nejdůležitější je první dojem. V inzerci zaujmete skvělými fotkami, na prohlídce pak bezchybným vzhledem. Jak na to?

Jedno souvisí s druhým. Jednou připravíte nemovitost na prodej RD Brno a máte hotovo na focení i na prohlídky. Čím začít? Bude to chtít pořádně uklidit, vyhodit zbytečnosti a prosvětlit. Začněte tím, že se zbavíte všech zbytečných, nefunkčních a poničených věci.

Nejenom drobností, ale i nábytku. Pamatujte na to, že prodáváte především prostor, a ne pokoje zastavěné tmavým nábytkem. Pokud je to možné, vymalujte, ideálně na bílo. Bílá barva skvěle prozáří každý kout, je nekonfliktní a vzbuzuje pocit čistoty. A ukliďte.

Skvělým způsobem, jak připravit nemovitost na prodej, je využít tzv. homestaging. Užitečné tipy a podrobné návody najdete na www.ziphome.czv blogu v sekci pro prodávající. Takto připravený dům nafoťte do inzerce. Rady, jak postupovat, najdete také na zipHOME.cz

3. tip: inzerce a realitní seznamka

Stále mnoho prodávajících dělá tu chybu, že jednotlivě inzerují a zadávají inzerát zvlášť znovu a znovu. V dnešní době je to ztráta času a zbytečně vyhozené peníze. Navíc se přímo vystavují zdatným manipulátorům z řad agresivních náborářů z realitek, kteří je nakonec dostanou. Jak tedy na to?

Stačí vaši nabídku na prodej domu Brno jednou vložit na zipHOME.cz realitní seznamku, kde vám nejenom pomůžou připravit vše na úspěšný prodej, ale také zajistí inzerci na desítkách prestižních realitních serverů.

A proč realitní seznamka?

Mnoho poptávajících šetří svůj čas a místo hledání v inzerátech si jednoduše zadají poptávku. Všechny odpovídající nabídky – a třeba také právě ta vaše – jim přijdou na e-mail. Kromě samotné inzerce se na zipHOME.cz dostanete také i ke všem těmto poptávajícím.

Výrazně tak zvýšíte šanci, že se vám ozve ten, který si řekne: koupím rodinný dům v Brně. A právě ten váš. Samozřejmostí je ochrana vašich údajů. Kontakty na zájemce dostanete obratem na svůj e-mail.

Po celou dobu prodeje je vám k dispozici odborný asistent na chatu, mailu nebo telefonu. Pro zajištění bezpečného prodeje domu v Brně máte k dispozici kupní smlouvy přímo od advokáta.

Jak se připravit na prohlídku a jaké jsou vaše povinnosti při prodeji nemovitosti? Na zipHOME.cz realitní seznamce najdete všechny potřebné návody a tipy, které budete potřebovat pro rychlý a výhodný prodej bez realitky.

Jsi 2388. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail