Jak ušetřit za letenky zřejmě víte. Stačí se po nich poohlédnout na některém ze srovnávačů. To samé můžete udělat i v případě ubytování. Srovnavače jsou plné hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení, ve kterých se lze ubytovat za velmi zajímavé ceny. Ale i ty pro vás mohou být příliš vysoké, případně vám dané prostředí nevyhovuje – pak můžete vyzkoušet jiné způsoby. Třeba populární surfování po gaučích.

Zaklepat u někoho na dveře a poprosit ho o nocleh – dříve to bylo naprosto normální. A právě tento způsob krátkodobého ubytování zažívá v posledních letech renezanci. Samozřejmě v modernější podobě – nocleh u neznámých osob je díky internetu mnohem bezpečnější a vnáší do cestování nový rozměr.

Princip je jednoduchý. Zaregistrujete se na některé ze specializovaných služeb (např. couchsurfing.com) a vyhlédnete si příhodné ubytování přes internet. Rozhodovat byste se měli na základě referencí a raději neodpovídat na nabídky, které vám někdo pošle sám od sebe. O svém hostiteli si zjistěte co nejvíce informací a bude-li to možné, spojte se s ním i na jiných sociálních sítích. Spoustu věcí se o dotyčné osobě dozvíte z Facebooku a Instagramu.

V některých zemích vás obyvatelé ubytují i bez předchozího kontaktu na internetu. Například v Gruzii a Íránu je pohostinnost zakořeněna v kultuře – téměř nikdo vás neodmítne.

Další možností, jak v cizině strávit nějaký ten pátek bez výdajů za ubytování, je wildcamping. Spánek v přírodě – nejčastěji ve stanu, případně pod širým nebem – je romantický a jedinečný. Předem si však zjistěte, zda můžete kempovat kdekoliv, nebo jen na k tomu určených místech.

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem pro ženy ActiveJoy.cz.

Jsi 2116. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail