Valašsko je krajem nevšedních krás. Je to kraj hor a hlubokých lesů, ve kterých v létě a na podzim rostou chutné houby. Na lesních pasekách v létě najdete plno jahod, malin ostružin a borůvek. Je to kraj horských luk s pasoucími se ovečkami a dřevěnými chalupami ve stráních. Jsou zde čisté potoky a řeky, no prostě, takových půvabných krajin už u nás mnoho není.

Krásy Valašska můžete dobře poznat na Cyklostezce údolím Vsetínské Bečvy. Cyklostezka je dlouhá přibližně 52 km, začíná v obci Velké Karlovice a končí na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy ve Valašském Meziříčí. Pojedete-li směrem po proudu řeky, můžete jet taky se staršími dětmi, neboť i když je trasa poměrně dlouhá, pojedete stále z kopce.

Na cestu si vyhraďte raději celý den, protože můžete obdivovat nejenom přírodní krásy, ale rovněž řadu kulturních a historických památek ve městech, městečkách a obcích, o kterých se taky zmíním. Cyklostezka údolím Vsetínské Bečvy patří mezi naše nejoblíbenější cyklostezky. V minulé turistické sezóně zde projelo více než 137 tisíc cyklistů a tisíce dalších cykloturistů, kteří nebyli registrování a evidování. V letním období zde projede denně více než tisíc cykloturistů, což už je velice slušné číslo.
První část cyklostezky z Velkých Karlovic do Vsetína vede krajem, který je nazýván Horním Vsackem. Při jízdě po své pravé ruce budete mít Vsetínské vrchy, po levé ruce pak Javorníky.

V druhé části cyklostezky ze Vsetína do Valašského Meziříčí budete mít i nadále po pravé ruce Vsetínské Vrchy, po levé ruce však už budete mít Hostýnské vrchy.

Cyklostezka má vlastní web – http://cyklostezkabecva.com/.


Seriál o cyklostezkách – poznejte krásy naší vlastni ze sedla kola! V našem seriálu vám představíme vybrané cyklostezky.


 

Jsi 3114. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Jiří Glet
Latest posts by Jiří Glet (see all)
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail