Unikátní projekt představilo Salvador Dali Museum. Projekt má název Dreams of Dali a jde o dosud jedinečné využití moderní technologie pro prezentaci uměleckých děl.

Dreams of Dali umožní návštěvníkům musea pomocí brýlí pro virtuální realitu se doslova ocitnout se uvnitř Dalího obrazů a ve 3D realitě si je projít. jde o 360º videa, kde má návštěvník možnost se dívat do všech stran.

Plnohodnotná procházka je možná pouze v rámci expozice muzea. Pokud však do USA v dohledné době době nepoletíte a návštěvu musea neplánujete, nemusíte zoufat, Dali Museum zveřejnilo na svém youtube kanálu dvě ukázková videa (pro VR i klasické 2D 360º ukázky):

Dreams of Dalí: 360º Video

Projděte obrazy surrealistického světa světoznámého umělce přímo na vašem monitoru. Otáčet pohled můžete myši nebo šipkami v levém horním rohu videa.

[sz-ytvideo url=“https://www.youtube.com/watch?v=F1eLeIocAcU&t=24s“ theme=“dark“ cover=“local“ responsive=“y“ autoplay=“n“ loop=“n“ fullscreen=“y“ disablekeyboard=“n“ disableiframe=“n“ disablerelated=“n“ delayed=“n“ schemaorg=“n“ /]

Demoverze videa pro VR brýle

Máte brýle pro virtuální realitu? Umocněte svůj zážitek ve 3D, díky traileru k projektu Dreams of Dali.

[sz-ytvideo url=“https://www.youtube.com/watch?v=qjqvAb2kPs4″ theme=“dark“ cover=“local“ responsive=“y“ autoplay=“n“ loop=“n“ fullscreen=“y“ disablekeyboard=“n“ disableiframe=“n“ disablerelated=“n“ delayed=“n“ schemaorg=“n“ /]

 

Jsi 5705. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail