České publikum bude mít na konci listopadu jedinečnou příležitost opět se setkat s Belmondem, legendou světové kinematografie a nezapomenutelnou osobností. Půjde o neopakovatelný umělecký zážitek – 50členný symfonický orchestr zahraje ty nejlepší skladby z filmů s Belmondem a nejepičtější momenty z nich uvidí diváci na plátně.

Promítání částí jeho kultovních filmů v doprovodu « Prague Concert Philharmonic Orchestra » pod vedením Borise Jedličky a pod taktovkou Jaromíra Krygla je projektem francouzské produkce Thierry Chabrot a Alexandre Piot, která má úzké vazby s rodinou zesnulého J.P. Belmonda a která vlastní výhradní práva danou myšlenku realizovat.

„Hudbou chceme oslavit tohoto úžasného může a jeho kariéru, a to v doprovodu Prague Concert Philharmonic Orchestra,“ říká Thierry Chabrot. „Divákům tak nabídneme možnost znovu zhlédnout ukázky z dvaceti ikonických filmů s doprovodem padesáti skvělých hudebníků, kteří živě zahrají nejznámější melodie Ennia Morriconeho, Francisca Laie, Clauda Bollinga, Philippe Sardi, Vladimira Cosmy nebo George Delerue,“ dodává Chabrot.

Dva koncerty 26. a 27. listopadu v pražském divadle Hybernia jsou tak startem evropské tour, následující koncerty se uskuteční v Paříži v předvánočním čase a další akce budou až v příštím roce v Cann, Marseile, Bordeaux, Lyonu, Londýně, Ženevě a Vídni.

Prague Concert Philharmonic Orchestra je soubor, který má 30ti letou historii a 150 členů, těch nejlepších muzikantů v České republice. Má za sebou nespočet projektů, koncertů a spoluprací po celém světě. Doprovázel hvězdy jako Pink Floyd, Gerard Depardieu, Barclay James Harvest a mnoho dalších.

„Věnujeme se nejen klasické hudbě, ale snažíme se publiku přiblížit i tu filmovou,“ doplňuje ředitel orchestru Boris Jedlička. „Čeští hudebníci jsou ve světě velice uznávaní, mají věhlasné jméno a ve Francii jsou velice populární, i proto jsem rád, že můžeme v Praze v premiéře představit projekt Belmondo – symfonický koncert,“ dodává Jedlička.

Jean-Paul Belmondo byl víc než herec, byl neoddělitelnou tváří francouzské kinematografie. Jeho široký úsměv, jeho hlas a jeho osobnost byla naprosto jedinečná. V letech 1957 – 2011 natočil více než 80 filmů, dotknul se několika generací nejen filmových nadšenců ve Francii, v České Republice a v celém světě.

Boris Jedlička je ředitelem orchestru, velice uznávaný skladatel a hudebník, trumpetista a klavírista. Se svým orchestrem působí po celém světě. Nejaktivnější je však ve Francii, Švýcarsku a v Kanadě, kde několik let sám žil.

Jsi 791. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail