Celkem 8 finalistů z České republiky postoupilo během května do finále dětské pěvecké soutěže Sanremo Junior CZ 2021. Výběr probíhal v několika kolech a jak říkali členové poroty: “Nebylo to vůbec jednoduché. Během několika dnů jsme slyšeli mnoho velmi talentovaných dětí. Postoupit ale mohl opravdu jen omezený počet. Kdyby záleželo na nás, asi by jich postoupilo více… ”.

Finalisté se představí na Česko-Italském festivalu na Střeleckém ostrově v Praze a to v pátek 3.9.2021 na speciálním odpoledni v česko – italském duchu. Zároveň se zde pokřtí cd minulých ročníků festivalu Sanremo Junior CZ a bude možné se občerstvit italskými produkty a užít si odpoledne na krásném místě v centru Prahy.

Finalisty doprovodí orchestr Bon Art Pops Orchestra v upraveném počtu pro tuto událost. Celým odpolednem provede moderátor Jan Čenský, který svým slovem provázel všechny dosavadní ročníky Sanremo Junior CZ. V porotě usedne houslový virtuos Jaroslav Svěcený, hudební producent a skladatel Ondřej Soukup, hudební skladatel a producent Karel Mařík, výkonná ředitelka Kühnova dětského sboru Michaela A. Dobrovolná a dirigentka Anna Novotná Pešková a další osobnosti. Z Itálie pak do poroty přijedou producent a viceprezident Sanremo Junior Dennis Alberti a Eugenio Cuffia.

V minulých letech probíhaly finálové galavečery v divadle Hybernia, ale letos i vzhledem k situaci bude festival v této podobě.

Během odpoledne bude z finalistů vybrán jeden vítěz z České republiky, který bude v říjnu reprezentovat Českou republiku v italském lázeňském městě Sanremo, v jedné z nejprestižnějších mezinárodních dětských soutěží pro zpěváky a zpěvačky ve věku 6–15 let, kteří vystoupí s vybranou písní za doprovodu živého 39členného orchestru a utkají se se zpěváky z dalších zemí. Pořadatelem Sanremo Junior je společnost Kismet, která je již dobře známá po celém světě prostřednictvím GEF – the World Creativity Festival in Schools. Kismet v roce 2021 bude organizovat již dvanáctý ročník této mezinárodní pěvecké soutěže pro sólisty, která dává důraz na šíření hudby a zpěvu mezi mladými jednotlivci a snaží se jim dát možnost okusit hudbu s odborníky v mezinárodním a multietnickém prostředí. Už to, že zpěváci vystoupí s živým orchestrem, je na světě téměř unikát.

Mezinárodní finále v italském Sanremu se uskuteční 14. října v divadle Ariston. Výjimečně se bude jednat o dvojročník ve kterém se budou vybírat vítězové roku 2020 a roku 2021.

Jsi 455. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail