Ve středu 19.února se v pražském divadle Hybernia uskuteční již 4. ročník Sanremo Junior CZ/SK 2020 SPECIÁL. Během večera vystoupí celkem deset finalistů z České republiky a tři ze Slovenské republiky, kteří na podzim prošli několikakolovým výběrem před odbornou porotou. „Nebylo to vůbec jednoduché. Během několika dnů slyšeli mnoho velmi talentovaných dětí. Postoupit ale mohl opravdu jen omezený počet. Kdyby záleželo na nich, asi by jich postoupilo více…,“ říká s samotnému výběru předseda poroty a umělecký ředitel projektu pan Richard Liegert.

Těchto 13 dětí si v období říjen – únor prošlo hodinami zpěvu s hlasovou poradkyní Kühnova dětského sboru Eliškou Hrubou Toperczerovou, pohybovou hereckou průpravou s herečkou Dianou Šoltýsovou, lekcemi rétoriky s Janem Čenským, profesionálním focením s Michaelem Kratochvílem, kompletním stylingem ve spolupráci s Luvoxy Hair & Beauty a mnoha dalšími zkušenostmi v oblasti hudby a vystupováním na jevišti. Na závěr příprav pak vystoupí na velkém pódiu v rámci finálového galavečera na kterém odborná porota vybere vítěze, který pojede reprezentovat svojí zemi do italského lázeňského města Sanremo.

Během finálového finalisté večera vystoupí nejen se svou soutěžní písní, ale čekají je i další společné písně. To vše za doprovodu Bon Art Pops Orchestra, který je složen výhradně z žen. Na finálovém večeru Sanremo Junior CZ/SK, se orchestr sejde v obsazení big bandu, doplněný dřevěnými dechovými nástroji, kompletními smyčci, rozšířenou rytmickou sekcí a bude hrát pod taktovkou jediného muže a tím je velmi zkušený a sympatický dirigent Martin Hybler.

Jednoho vítěze za Českou republiku a jednoho za Slovensko vybere během večera odborná porota složená z takových osobností jako je Helena Vondráčková, Miro Žbirka, Lenny, Jaroslav Svěcený, Ondřej Soukup, Lucie Šoralová, Janis Sidovský, Pavel Vítek, Martin Hrdinka, Miloslav Zýka, Michaela Dobrovolná, Štěpán Wolde, René Hnilička. Celým večerem, během kterého kromě finalistů vystoupí také např. Lenny, Miro Žbirka, Helena Vondráčková, Jaroslav Svěcený a další, bude provázet stejně jako v předchozích letech Jan Čenský.

Historie Sanremo Junior CZ/SK a úspěchy našich finalistů Mezinárodní pěvecká soutěž Sanremo Junior probíhá v ČR od roku 2016 a na Slovensku od 2017. Celkem se do soutěže v za pět let přihlásilo přes 560 dětí v ČR a přes 200 na Slovensku. Finálových večerů se zúčastnilo přes 40 talentů. Sanremo Junior CZ/SK není však šance jen pro jednoho. Někteří z finalistů z minulých ročníků dostali po finálovém vystoupení i mnoho zajímavých nabídek v dalších projektech a tím už si začínají startovat hezkou kariéru.

Aneta Kalertová – vítězka Sanremo Junior CZ 2019

Získala jednu z hlavních rolí v dramatizaci románu Kateřiny Tučkové – VYHNÁNÍ GERTY SCHNIRCH. Roli Aneta získala na základě setkání S režisérkou Dianou Šoltýsovou při přípravách na Sanremo Junior CZ/SK.

Margaréta Ondrejková – vítězka Sanremo Junior SK 2018

Z Itálie si ve stejném roce přivezla první místo ve své kategorii. Letos se stala absolutní vítězkou Česko Slovensko má talent.

A další

  • Petr Cemper – CZ 2018 – role v muzikálu Noc na Karštejně.
  • Sabina Pletanová – CZ 2017- Samostatné koncerty. Nahráva debutové album s Ondrejem Soukupem
  • Adéla Řehořová – CZ 2017- koncerty s Martinem Chodúrem
  • Adriana Habrdová – SK 2017 – Top 60 Superstar 2018

Jsi 1805. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail