Půjčit si čas od času potřebuje snad každý. Ať už jde jen o pár desítek tisíc, anebo třeba rovnou o statisíce. Je ale třeba myslet na to, že s každou půjčkou přichází i riziko potíží se splácením. A tak je dobré si z nabídek nejen dobře vybrat, ale také myslet na zadní vrátka v podobě efektivního pojištění. 

Máte dobrou práci, vlastní auto i byt, a tak se pustíte do rekonstrukce. Vzít si na ni půjčku se zdá být rozumným řešením. Obecně vzato také je, ale co když se vám do života vloudí nečekané komplikace?

Dobře si vybrat

Základem je nejprve si dobře si vybrat poskytovatele úvěru. Zejména si dejte pozor na takzvané úvěrové predátory. Nabídnou vám sice bezkonkurenčně nejnižší úrok a dokonce se ani nemusí zajímat o vaši úvěrovou minulost. Jenže takové firmy často doslova číhají, až budete mít problémy se splátkami. Tak vám totiž mohou začít účtovat vysoké poplatky a penále za pozdní splátky, což může vyústit až v exekuci.

Na trhu samozřejmě působí mnoho férových společností. Ovšem i mezi nimi je potřeba dobře si vybrat. Ve snaze vydělat používají sofistikované nástroje a zkouší jimi pozornost svých klietů.

Při výběru je potřeba sledovat hned několik proměnných, a tak vám s titěrnou prací můžou pomoct praktické online srovnávače půjček. U vybraných společností můžete během pár minut získat i nezávaznou nabídku.

Pro radu na internet

Ovšem pozor! Nejlevnější nemusí být hned i nejvýhodnější nabídka. Důležité jsou totiž informace o různýchdoplňkovýchpoplatcích. Těmto nákladům navyšujícím úvěr se říká Roční procentuální sazba nákladů (RPSN). Vyjadřuje se v procentech, čím je sazba nižší, tím je půjčka levnější. Také s informacemi o výši této sazby většina srovnávačů pracuje.

Kdo hodí záchrannou vestu?  

Dobrý výběr se ale často pozná, až když přijdou trable. Ať už jde o nečekané výdaje, dlouhodobou pracovní neschopnost anebo rovnou ztrátu zaměstnání. Zaplatit pravidelné účty pak bývá obtížné. A když se k tomu přičte ještě splátka úvěru, tak i prakticky nemožné. 

Abyste se tedy vyhnuli dalšímu zadlužení, je rozumné si úvěr pojistit. Zonky například nabízí společně s Maxima pojišťovnou službu s názvem Zonkyho záchranná vestakterá pomáhá lidem v těžkých životních situacích. Bez zbytečných průtahů umožňuje odložit splátky klientům, kteří například přišli nečekaně o zaměstnání nebo dlouhodobě pracovat nemůžou.

Výhodou služby je hlavně rychlost. Pojišťovny totiž běžně čekají i 60 dní, než začnou případ šetřit. To může trvat i další měsíc a po celou tu dobu musí klient splácet. V Zonky ale stačí jen předložit neschopenku nebo potvrzení o evidenci v registru uchazečů o práci na Úřadu práce a nejbližší splátka počká.

Projekt Zonkyho záchranná vesta kombinuje pojištění s benefity. Klienti totiž na placení pojistného neprodělají, ani když odklad splátek nebudou potřebovat. Za každých 12 měsíců po sobě, kdy službu nevyužijí, se jim totiž vrátí peníze ve výši měsíčního poplatku. 

Jsi 382. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail