Trilogie Jak vycvičit draka doslova vlétla do širokého povědomí v roce 2010. Už tenkrát nadchla precizní animací, akcí i dějovou linií. Čtyři roky na to jsme mohli sledovat druhé pokračování příběhu o vikingovi Škyťákovi, jeho drakovi Bezzubkovi a jejich partě kamarádů a draků. Nyní došlo na závěrečný díl fantasy série, která se zapsala do historie animovaných filmů  nesmazatelným písmem.

Před scénáristy byl nelehký úkol s ukončením série, která se sice řadí do dětských filmů, ale značně překračuje mezi dospělácká témata a má vždy hořko-sladký závěr.  „Přemýšleli jsme o tom dlouho a přišli jsme s tím, co nám přijde jako hořko-sladký způsob, jak dát našim hrdinům sbohem a myslíme si, že je ten správný,“ uvedl Dean DeBlois, který měl pod dohledem všechny díly.

První, co na novince zaujme, je úžasná animace studia DreamWorks. Za těch pár let od předchozích dílů se vizuální zpracování opět posunulo výše. Fantazie tvůrců i její technické zpracování vyvolá nejeden wow moment. Přičtěme k tomu povedenou hudbu a je jisté, že po vizuální stránce nebudete rozhodně zklamáni.

Mírné zklamání může přijít v dějové linii. Zde to je však velmi individuální. už jme si zvykly, že celá série je rozkročená přes dětské i dospělé publikum a ten balanc je velmi složitý. Příběh se tak opět skládá z vážného tématu proloženým mnohdy infantilním humorem.  Až zbytečně velký prostor je věnován dračím námluvám, který ubírá větší prokreslenosti postav. Obzvláště nový záporák je plochý a nevěrohodný. Více prostoru by se hodilo i pro dospívání Škyťáka. Když to shrnu, ve filmu se toho děje mnoho a většina dějových linií je tak podána dosti zkratkovitě.

Sečteno a podtrženo, Jak vycvičit draka 3 je opět povedený film, který tentokráte při balancování mezi dospělým a dětským publikem udělal krůček směrem k tomu dětskému. Příběh je přímočařejší a jednodušší než ve druhém dílu, přesto jde stále vysoce nadprůměrný animák.

Trailer:

Jsi 2162. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail