V rámci evropského turné zavítá 19. ledna do Prahy špičkový houslista a držitel ceny Grammy Maxim Vengerov.

Vystoupí v Rudolfinu společně s Arménským státním symfonickým orchestrem (ASSO) pod taktovkou jeho zakladatele a hlavního dirigenta Sergeje Smbatyana. Pořadatelem turné po osmi evropských městech je Evropská nadace pro kulturu spolu s Arménským státním symfonickým orchestrem.

Pražskému publiku Vengerov předvede krásu a sílu své techniky v nejpopulárnějších skladbách houslového repertoáru – zazní Bruchův Houslový koncert č. 1 g moll a Ravelův Cikán (Tzigane). V provedení jednoho z nejlepších houslistů světa se posluchači mohou těšit také na Barcarolu pro housle a orchestr, jejímž autorem je současný americko-maltský skladatel Alexey Shor.

Publikum jistě ocení i uvedení Symfonie č. 2 Osud člověka od Johna Ter-Tadevosyana v evropské premiéře. Dílo pojednává o vzestupech a pádech života, o jedinečné lidské schopnosti vydržet rány osudu a bojovat tváří v tvář s jeho nepřízní ve snaze o lepší budoucnost. Maxim Vengerov účinkoval v České republice pouze dvakrát – na Pražském jaru v roce 1999 a naposledy v roce 2017 za doprovodu Toronto Symphony Orchestra.

Maxim Vengerov hraje na velice vzácný nástroj – Stradivariho housle z roku 1727, pojmenované po francouzském houslistovi, dirigentovi a skladateli Kreutzerovi.

Více informací na orchestras.eu.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v pokladnách Rudolfina nebo na TicketStream.

Jsi 946. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail