Sotva jsme si stihli všimnout léta a dvakrát přeplavat rybník, už nám zase mráz maluje na okna a čerstvý sníh nás zve ven postavit sněhuláka. Snad teprve včera jsme se studenty navštěvujícími pomaturitní jazykové studium zahájili nový školní rok – a doslova za pár dní vyjdeme společně vstříc roku novému.

Nicméně, dnes tady nejsme proto, abychom se spolu ohlíželi za rokem předchozím a vítali ten s devítkou na konci. Dnes jsme tady proto, abychom zachránili všechny ty, kteří ani v polovině prosince ještě nevědí, čím obdarují své nejbližší.

Pohodlně se usaď, Vánoce jsou přece především svátky pohody, klidu (a dobrého jídla!). A věř tomu, že v nejistotě čím své nejbližší obdarovat, rozhodně nejsi sám. Jazyková škola Brno PELICAN dnes přichází s 5 tipy na originální vánoční dárky.

A asi bychom se nemohli řadit mezi nejlepší jazykové školy, kdyby se těchto 5 tipů na dárky (alespoň částečně) nedotýkalo jazykového vzdělávání. Buď originální a inspiruj se. Zapomeň letos na pletené ponožky a daruj jazyk!

Knížek není nikdy dost

Zejména pak těch v cizím jazyce! Musíme uznat, že se nejedná zrovna o jeden z nejoriginálnějších dárků, nicméně, dobrá kniha nikdy nezklame. Každoročně patří knížky mezi jedny z nejoblíbenějších vánočních dárků. A vsadíme boty, že i Ty máš mezi svými nejbližšími vášnivé čtenáře, pro které je nejoblíbenějším odpočinkem – právě čas strávený mezi řádky.

Spoj příjemné s užitečným a motivuj letos obdarovaného ke studiu nového jazyka. A vůbec to nemusí být hned Dickense nebo Hugo! Na knižním trhu je spousta nenáročné četby (a přesto kvalitní!), kterou zvládnou přelouskat i studenti – začátečníci.

Tip PELICAN: Navštěvuje některý z Tvých kamarádů kurzy angličtiny? Zkus ho obdarovat klasikou – Harrym Potterem. Snad všichni, kdo se kdy učili angličtinu prostřednictvím čtení – začínali touhle knihou. Úspěch zaručen a ověřen! Co se např. francouzštiny týče, doporučujeme Malého prince. Opět – jedná se o klasiku, kterou známe všichni v našem rodném jazyce. Při výběru vždy nezapomínej na to, že je důležité, aby kniha obdarovaného bavila!

Zážitek? Jedině cizojazyčný!

Jelikož víme, že ne každý je vášnivým čtenářem, máme pro Tebe v řadě další (velmi zábavný a originální) tip na dárek. A tím může být vstupenka do kina či divadla! Co se sledování filmů týče, spousta kin nabízí hned několikanásobný cizojazyčný zážitek v podobě filmových festivalů, a to nejen v angličtině!

Pokud někdo z Tvých známých navštěvuje kurzy němčiny, španělštiny či francouzštiny, určitě bude z čeho vybírat. Co se nám na tomto nápadu líbí? Zejména to, že když koupíš lístky hned dva – věnuješ nejen zážitek a kus jazykového vzdělávání, ale taky společný čas, který je – minimálně dle nás – velmi cenný.

Tip PELICAN: Není umění (film či divadlo) zrovna šálek čaje osoby, pro kterou Ti dárek ještě schází? Neboj se chvíli googlit a věř tomu, že najdeš, co hledáš. V dnešní době lze v cizím jazyce najít téměř cokoliv. Bude to turistika, adrenalinový sport nebo třeba kurz vaření? Pamatuj, že co se spojení dárku a jazyka týče – fantazii se meze nekladou!

Jazykové kurzy v Brně

Ano, ano, na závěr přidáme klasiku, o které není třeba dlouho mluvit. Pokud někdo z Tvých blízkých až podezřele dlouho mluví o tom, že by se chtěl pustit do studia nového jazyka, není nic jednoduššího, než ho obdarovat jazykovým kurzem. Ať už to bude půlroční poukaz nebo pár “nakopávacích” individuálních lekcí.

Tip PELICAN: Stejně jako u předchozího bodu, i tady platí, že ve dvou se to lépe táhne. Chceš Ty sám začít navštěvovat kurz angličtiny v Brně? Daruj druhý poukaz kamarádovi či kamarádce. Budete se vzájemně motivovat – a není nic lepšího, než společně strávený a smysluplně využitý čas.

Tvůj PELICAN

Jsi 3011. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail