Březen. 31 dní, 31 nových příležitostí. Český název je odvezen z rašení bříz, ale taky značí začátek březosti zvířat. Nastává jarní rovnodennost. Studenti navštěvující pomaturitní studium v jazykové škole PELICAN už pomalu začínají pomýšlet na závěrečné zkoušky. Měsíc čtenářů. Mezinárodní den žen. Slunce protíná světový rovník a přechází z jižní polokoule na severní.

Březen, začínající vždy stejným dnem v týdnu jako listopad a v nepřestupný rok jako únor. Původně – v římském kalendáři první měsíc v roce. Březen, poslední výkřiky zimy a první přísliby jara.

A v neposlední řadě, Brno v březnu. Plné skvělých akcí, které Tě vytáhnou do ulic. Pojď se podívat na výstřih toho nejzajímavějšího. Sám jistě uznáš, že dodržet pranostiku Březen za kamna vlezem by v tomto případě bylo škoda!

Týden výtvarné kultury – Neskrývej se a přijď

Neboli Té-vé-káčko. Původně studentská akce, pro umělecký provoz prospěšná a potřebná akce, která letos vyzývá k přemýšlení o své identitě. Zároveň však ve svém programu zodpovídá např. na otázky, s jakými identitami pracují ve svých dílech umělci a co můžeme objevovat a prožívat před obrazy, sochami, fotografiemi či jinými výtvarnými díly.

Můžeme prostřednictvím umění poznat sami sebe? TVK Tě zve do Moravské galerie, do Galerie mladých, do brněnského Domu umění, Muzea města Brna, do Fait Gallery a mnoha dalších zajímavých míst na svůj jedinečný program.

Program probíhá v týdnu od 5. března, rozhodně však nejde jen o jediný týden.Výstavy i doprovodný program brněnské galerie nabízejí umělecké zážitky po celý rok!

„V březnu vítr, v dubnu déšť – pak jistě úrodný rok jest.“

Jazyky – Přijď se podívat!

Jazykovka PELICAN vyhlašuje pravidelně měsíc březen měsícem jazyků. Nejen, že v tomto měsíci její jazykové kurzy v Brně často vstupují do druhého pololetí, začínají už probíhat taky velké přípravy na nový školní rok. Co to znamená?

Zajímavou nabídku pro Tebe škola má v případě, že zatím váháš, jestli se Ti po maturitě chce na výšku. Akce Přijď se podívat Tě zve do právě probíhajících kurzů, což se může dost hodit, uvažuješ-li nad volbou začít místo vysoké školy studovat pomaturitní studium angličtiny nebo němčiny.

„V březnu prach a v dubnu bláto – sedlákovi roste zlato.“

Hudba – Jazz festival Brno si nesmíš nechat ujít

Už dávno neplatí, že aby sis mohl poslechnout dobrou jazzovou hudbu, musíš se vrátit v čase i prostoru do počátku 20. století mezi afroamerickou komunitu na jihu Spojených států. Naopak!

Hudbu, jehož africké kořeny se projevují hlavně v používání blue tónů či improvizace, si můžeš poslechnout (v tomto případě nejen v březnu) v rámci Jazz festivalu, který v Brně vede svou tradici už od roku 2002.

V březnové nabídce Tě pozveme na hudebníka Donnyho McCaslina a trio klavíristy Pavla Wlosoka s hostujícím americkým saxofonistou Rickem Margitzou. Obě kapely vystoupí 15. března v Sono Centru!

„Kolik mlh v březnu k nebi stoupá, tolik bude ještě mrazů po Velikonocích.“

Maturita 2018 – Spolu to zvládneme!

Čeká Tě letos maturita z jazyka a Ty se už teď bojíš, že bude neúspěšná? Neházej flintu do žita, právě březen je ideální měsíc, kdy na svém zdokonalování v jazyce i strachu můžeš začít pracovat!

Přihlas se na kurzy angličtiny nebo němčiny v Jazykové škole PELICAN, které Tě na maturitu v květnu dokonale připraví. Každý z nás má nějakého bubáka pod postelí, kterému se bojí podívat do očí. Maturita z cizího jazyka už tím bubákem být od letošního března nemusí!

„Suchý březen, mokrý máj, bude humno jako ráj.“

Knihy – Měsíc čtenářů

Březen je měsícem čtenářů, krásné celostátní akce, která podporuje a propaguje četbu knih a pořádá se již tradičně každý rok právě v tomto měsíci.Knihomolská tradice vznikla v roce 2009 pod záštitou Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Každý rok se k události svými aktivitami hlásí více než 500 veřejných knihoven z celé České republiky.

Akce má tři směry, jedním z nich je např. Týden čtení aneb „Čtení sluší každému“, kdy čtou např. děti seniorům a naopak, zdraví nemocným a naopak, probíhají nejrůznější soutěže čtení v cizích jazycích, v rychlém čtení nebo třeba čtení na netradičních místech a v netradiční hodinu. Jsi vášnivý čtenář? Pak je měsíc březen Tvým měsícem!

„Březen suchý, duben mikrý a květen větrný pytle obilím a sudy vínem naplní.“

A co dělat v případě, že se za celý březen z práce netrhneš?

Že je pro Tebe březen měsíc pracovně náročný a tím pádem všechnu výše uvedenou kulturu upozaďující? Stíháš sotva nakoupit, uvařit a spát?

Kromě titulu zaměstnanec roku Ti PELICAN taky uděluje radu, pošoupnout Tvého šéfa ke zvážení programu Firemní vzdělávání. Nu, když už má tak obětavé zaměstnance, tak by bylo fajn, kdyby se v práci taky něco nového přiučili, no ne? 😊

Měj krásný březen, užívej každého dne a těšíme se s kulturou zase v dubnu!

Jsi 2499. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail