Služba Pointa.cz dává nejen začínajícím autorům možnost splnit si sen a vydat vlastní knihu. Pointa pomůže se sháněním kolegů a zorganizuje předprodej, a to formou crowdfundingu. Zda kniha vznikne nebo ne, o tom rozhodnou právě příspěvky jednotlivých nadšenců do žánru či zcela náhodní dobrodinci. V případě, že by se částku nutnou pro vydání knihy, jež je bohužel vzhledem k ekonomické situaci České republiky značně vysoká, vybrat nepovedlo, příspěvky dostanou podporovatelé automaticky zpátky.

Kniha Na křídlech Fénixe na Vás spoléhá      

Momentálně se v předprodeji na Pointě nachází mimo jiné kniha Na křídlech Fénixe. Jedná se o dílo vystudované anglistiky Michaely Moritz a točí se okolo příběhu kapitánky pirátské lodi May Dubois, jež se i se svou posádkou plaví Karibikem na lodi Afelandra. Tak poklidný život, jak jen pirát může vést, jí ovšem zkomplikují hříchy minulosti, které ji začínají dohánět a postupně ji nutí si uvědomovat, že ne od všech životních rozhodnutí se dá utéct na širé moře. Příběh z doby zlatého věku pirátů v sobě snoubí dobrodružství, lgbt+ romanci a také možnost nahlédnout do života těchto vyvrhelů společnosti, které ale zdaleka nezajímá jen dostatek rumu a peněz. Ovšem i na ty, samozřejmě v podobě pokladu, také dojde.

Předprodej knihy nabízí několik variant podpory, ve hře jsou pochopitelně i odměny za určité výše příspěvku.

Michaela Moritz o sobě

Čtení mě bavilo už od dětství, na střední škole jsem pak začala i sama psát povídky z různých prostředí a na různá témata. Na vysoké škole jsem dostala chuť spáchat něco delšího, propracovanějšího, a jelikož jsem tehdy zrovna hrála Assassins‘ Creed: Black Flag, tedy videohru z pirátského prostředí, napadlo mne, proč toto pro Česko vcelku neotřelé téma neprozkoumat blíže. Příběh jsem tedy zasadila do zlatého věku pirátů, a přestože jsem se tentokrát snažila být věrná realitě, nejsou mi cizí ani fantasy prvky, jež jsem následně prozkoumala ve své druhé knize, Utěšitel duší. Ta prozatím o vydání neusiluje, v rámci betareadingu ale získala velice dobré hodnocení.

Jsi 567. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail