České Budějovice – kulturní metropole Jihočeského kraje na soutoku řek Vltavy a Malše s přibližně 93 tisíci obyvatel je krásné místo k bydlení. Zájemců o byty v Budějovicích, ať to jsou nové projekty, nebo byty ve starší zástavbě, je v poslední době více než bytů na prodej.

Na trhu realit dnes nabídka převyšuje poptávku, a prodej bytu v Českých Budějovicích právě v této době, a ještě na dobré adrese, je jistým zhodnocením finančních prostředků. Byt v Českých Budějovicích můžete prodávat buď prostřednictvím realitní kanceláře, nebo si zadat inzerát sami.

V dnešní době je na výběr z mnoha internetových realitních serverů, na něž můžete vložit inzerát. Popíšete, vyfotíte, zaregistrujete, a potom jen čekáte, až se ozvou potenciální zájemci. Ale je to tak jednoduché? A ozývají se skuteční zájemci?

Před prodejem

Rozhodnutí o prodeji bytu je významným mezníkem v životě člověka. Podle statistik se lidé v České republice neradi stěhují za prací, a tak mění bydliště 2x, maximálně 3x za život. Za takovým rozhodnutím stojí změna životního stylu, sousedů, zvyklostí. Ale také na druhé straně finanční jistota, kterou díky prodeji bytu můžete získat.

K tomu je ale třeba mít dostatek informací, abyste byt v Budějovicích neprodali zbytečně pod cenou, nebo dlouho nečekali na zájemce, protože vámi stanovená cena nebude reálná. Informace lze získat na různých místech, ale to zabere spoustu času a nemusí to dopadnout dobře.

Doporučujeme využít realitní seznamku zipHOME, kde vám odborníci poradí s celou procedurou prodeje bytu v Českých Budějovicích, a to od nabídky až po uzavření smlouvy.

Ideální inzerát na prodej bytu

Nabídka, neboli inzerát, kterým budete svůj byt nabízet, je to nejdůležitější v celém procesu. Právě podle fotografií a textů, které do inzerátu vložíte, se budou potenciální kupci rozhodovat, zda vás vůbec oslovit a přijít si byt prohlédnout.

Proto nešetřete na úpravách a svůj byt v Českých Budějovicích před fotografováním nejen ukliďte, ale i upravte. Pokud v bytě již nebydlíte, určitě je dobré jej vymalovatzákladní bílou barvou. Fotografie zaprášených zdí s obrysy bývalých obrazů na kupce dobrý dojem neudělají, právě tak jako nemoderní záclony, závěsy nebo zastaralý nábytek, který jste neodstěhovali.

Pokud v bytě ještě bydlíte, před pořízením fotografií jej řádně ukliďte a odstraňte osobní vzpomínky, rodinné fotografie, drobnosti, zbytečné dekorace. Nezapomeňte na kuchyň a raději, než přemíru věcí na kuchyňské lince ponechte prostor prázdný, aby si kupec mohl představit, jak ji vybavuje svým zařízením. Když můžete, půjčte si pěknou vázu, nový spotřebič, kupte velkou kytici, kterou naaranžujete do prázdného prostoru.

Také existuje nová zajímavá služba – homestaging, neboli příprava nemovitosti k prodeji. Odborníci z oblasti marketingu, psychologie, interiérového designu a profesionálního fotografování připraví byt tak, aby působil čistě, uklizeně, vzdušně a voňavě. Tyto tipy se vyplatí a mohou cenu bytu podstatně navýšit.

Nabídka prodej bytu v Českých Budějovicích na realitních serverech

Můžete využít nabídek realitních serverů a zaregistrovat svůj inzerát a také draze zaplatit na řadě z nich. Ovšem, bude složité odpovídat na mnoho e-mailů a přijímat mnoho telefonátů, z nichž 95 % bude zbytečných – a to proto, že to budou nabídky realitních makléřů nebo pokoutných překupníků, jak váš byt dokážou výhodně prodat.

Ale tomu jste přece chtěli předejít! Jen na realitní seznamce zipHOME vložíte inzerát pouze jednou, a dokonce nic předem neplatíte. zipHOME vám zašle pouze nabídky seriózních zájemců.

Zákaznické centrum zipHOME prověří všechny nabídky a předá vám jen opravdové zájemce, a žádné zprostředkovatele. Ušetří vám tak nemalé peníze – provize realitek či odměny překupníků dokážou ukrojit z ceny nemovitosti statisíce.

Až se budete domlouvat na prohlídce bytu, domluvte si více prohlídek na jeden den. Počítejte s tím, že potenciální klienti očekávají byt, který viděli na fotografiích. Pokud v bytě bydlíte, je třeba jej znovu uklidit a na prohlídky se připravit. Tipy a rady, jak na to najdete na blogu www.zipHOME.cz.

Pozor na smlouvy

Už je tu vážný zájemce, a aby obchod proběhl bez komplikací, je dobré uzavřít s ním rezervační smlouvu a domluvit se na složení rezervačního poplatku. Kdyby si následně koupi rozmyslel, tento poplatek pokryje vaše náklady.

Ale věřme, že zájemce má zajištěné financování, takže může následovat smlouva o prodeji nemovitosti a uzavření obchodu. Pokud využijte smlouvy zpracované advokáty realitní seznamky zipHOME, můžete si být jisti, že nic nezanedbáte, a váš obchod skončí úspěšně.

A překvapivě vás toto pohodlí a bezpečnost nebude stát žádné závratné sumy. Tak vzhůru do seznamování na realitní seznamce!

Jsi 2073. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail