Celkem šest roků si museli fanoušci reggae kapely Pub Animals počkat na nové album. Připomeňme si, že ze své debutové album Safar-I z roku 2010 získala žánrovou Cenu Anděl.

fatherland-pub-animalsV dubnu letošního roku českobudějovická kapela pokřtila druhou deskou s názvem Fatherland. Od prvního alba uplynula dlouhá doba, která se projevila nejen na složení kapely, ale i na stylu. Zatímco na prvním albu se Pub Animals prezentovali spíše tanečnímy rytmy ve stylu ska, novinka znatelně zpomalila a vrací ke stylům dub a reggae.

Zpomalení však neznamená ubrání na kvalitě, spíše naopak. Album je velmi pestré, s výraznou basovou linkou, spoustou samplů, syntezátorových zvuků, přeznívajících bicích a perkusí, s celkově temnou atmosférou. Pub Animals si veškerou hudbu produkovali na albu sami. “Chtěli jsme, aby naše písně na albu zněly unikátně. Postupně jsme zjistili, že jedinečný zvuk získáme tím, že si album natočíme kompletně sami v našem novém studiu BeSeeda.” říká člen kapely Michael Říha, který se právě tohoto úkolu zhostil coby producent. Mezi písněmi se dokonce poprvé objevuje i čeština a to hned ve dvou skladbách.

Pub Animals vyspěli v respektovanou reggae formaci a to nejen na v tuzemsku, kapela má za sebou vystoupení po boku významných amerických reggae kapel (SOJA, Fishbone…) či účast na festivalu Rototom Sunsplash ve Španělsku.

Album Fatherland je k zakoupení na všech významných prodejních webech s digitální hudbou (například na Google play >>). Všechny písně z alba si můžete zdarma poslechnout zde:

pubanimals

Jsi 3874. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail