Alessandra Torre je autorkou moderních erotických románů. A i přesto, že tyto knihy se setkávají s různými názory čtenářů, musíme si přiznat, že jsou kupované a čtené. Boom v erotické literatuře nastal s příchodem románů od E. L. James, od té doby se s těmito knihami roztrhl pytel. Co nám nabízí sama Alessandra? Černé lži jsou jejím druhým románem, který vyšel v Česku. Není to jen tak ledajaká romance, v Černých lžích natrefíte i na velmi napínavý děj a v neposlední řadě na šokující snůšku lží…


 

„Mezi pravdou a lží je  někdy jen nepatrný rozdíl.“

„Není lehké čelit ani jednomu z toho.“

„Obojí totiž dokáže ublížit úplně stejně…“

…Recenze…

     Abych byla upřímná, nejdříve jsem recenzi na tuto knihu vůbec nechtěl psát. Proč? Protože mi ta kniha přišla prostě šílená. Tedy aspoň pro mě. Mám tenhle styl knih celkem ráda, beru je jako oddechové a odpočinkové. Ale Černé lži mi do jisté chvíle přišly nevhodné. Ne že bych byla nějak pohoršena nebo tak, ale prostě mě hlavní hrdinka natolik štvala a měla jsem jí plné zuby, že jsem si řekla, tak to teda ne! Nemám ráda, nedočtené knihy, proto jsem se donutila číst dál a knihu dočíst. A dobře jsem udělala!

     Nikdy jsem se nesetkala v knize s takovým šokujícím zvratem! Snad ani v krimi románech či thrillerech. Ale Černé lži mě doslova šokovaly. A to natolik, že jsem jen nevěřícně znovu a znovu četla ten samý odstavec s otevřenou pusou.

     Kniha je „dá se říci“ klasickou romancí, i když na ní vlastně vůbec nic klasického není. Je to jiné ve zvláštním slova smyslu. Ano, kniha je s erotickým námětem…na našem trhu je takových knih hned několik desítek, ale její pointa příběhu je jiná.

     Layana je bohatá dědička, která se na jedné společenské akci seznámí s okouzlujícím počítačovým géniem Brantem. Brant je samozřejmě pohádkově bohatý a neskutečně pekelně sexy. Klasika! Nejprve si oba myslí, že půjde o pouhý flirt, jenže z nenápadného povyražení vzkvétá láska. Jeden v druhém našli přesně to, co oba potřebovali.

     Jenže když se vám Lana ihned na začátku knihy svěří s tím, že spí se dvěma muži najednou a oba dva miluje. Jak se na ni budete pak koukat? Nechápala jsem ji, vytáčela mě a neskutečně mi pila krev. Nemohla jsem jí přijít na jméno. Dobře, na obou mužích bylo něco extra, ale milovat je oba? Nedokázat se vzdát ani jednoho z nich? To na mě bylo opravdu příliš. Nejsem puritánka, ale jsou prostě věci, které já neakceptuji a nechápu.

„Jen do toho. Odsuďte mě. Nemáte ponětí, co moje láska obnáší. Miluju dva muže. Spím se dvěma muži. Jestli si myslíte, že tenhle příběh znáte, tak jste na omylu.“

     Když jsem si přečetla tenhle odstavec, říkala jsem si, pro boha…co tohle zase bude…

     No, to jsem ale ještě netušila, co mi tahle kniha nabídne. Jsme svědky Layanina neuvěřitelného počínání. V našich očích se z ní stane bezcitná mrcha, šílená maniačka…prostě každý si ji určitě pojmenujeme po svém.

     Sama Lana nám však bude několikrát připomínat, že Brant má nějaké tajemství, které až se dozvíme, tak ji pochopíme… Abych pravdu řekla, nevěřila jsem, že se tak stane…. Až do té chvíle….

     Opravdu má Lana důvody ke svému počínání? Myslíte, že dokážete na její osobu změnit názor? Co je to za tajemství, které ji nutí, takhle jednat a neustále odmítat Brantovu nabídku k sňatku? Černé lži jsou prošpikované lží skrz na skrz, ale mezi řádky nám prosvítá i čistá pravda, krutá, bolestná. Někdy je snadnější žít prostě ve lži…

…Můj názor na knihu…

     Tak a teď se tedy vyřádím! Občas narazím na knihu, jejíž hlavní hrdina mi příliš nesedí nebo mě nějakým jeho chováním prostě štve. Layana mě přiváděla k šílenství! Nechápala jsem jí, nechápala jsem její počínání, považovala jsem ji za rozmazlenou, zhýčkanou dědičku. Říkám si, působila tak i na ostatní čtenářky? Věřím, že ano. Sexuálních scén tam bylo tak akorát, což hodnotím kladně, zbylo více prostoru pro napínání a hlavní příběh. Konec perfektně zakončený a napínavý.

Palec nahoru autorce za ten neskutečný zlomový a odhalovací okamžik. Ten se jí tedy opravdu povedl. V té chvíli mě totiž totálně umlčela a donutila knihu dočíst a neodložit. Černé lži jsou velmi povedenou knihou s příhodným a výstižným názvem.

Knihu doporučuji všem ženám, které mají rády tyto erotické romance. Budou spokojené a možná i stejně vytočené (do určité chvíle), jako já :-).

Hodnocení: 4/5 

Jsi 4125. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Michaela Rubášová
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail