Tenkrát v Hollywoodu je nejnovější film Quentina Tarantina. Tato informace stačí, aby byl film zatěžkán velkým očekáváním. A fakt, že se zde Tarantino spojil s takovými hereckými ikony jako Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie či Kurt Russell, očekávání jen zvyšují. A pro běžného diváka se velmi pravděpodobně tyto očekávání nenaplní.

Tenkrát v Hollywoodu je oproti předchozím Tarantinovkám jiný. Až na dvě scény není akční, postrádá vtipné hlášky i napětí. Pokud očekáváte podobný zážitek jako u filmů Osm hrozných, Nespoutaný Django, Hanebný pancharti nebo Pulp Fiction, můžete si ušetřit peníze za lístek, nedočkáte se ho (vyjma někoika desítek minut) Tenkrát v Hollywoodu má pohodové tempo, nabízí letní atmosféru a příběh se line jen velmi pomalu. 

Tarantino sám se netají tím, že je to pro něj velmi osobní dílo. To, že zde vzdává hold svému milovanému Hollywoody šedesátých let, servíruje odkazy na staré filmové plakáty, a béčkové akční filmy je zde patrné téměř v každé scéně. Tenkrát v Hollywoodu je jeho milostným dopisem tomuto průmyslu. Pokud nejste v tomto ohledu na stejné vlně jako Tarantino a jste jen běžný divák neznalý kontextu Hollywoodu šedesátých let, dílo si tolik neužijete.  

Po filmařské stránce nelze dílu nic vyčítat, vše je po zpracované bravurně – atmosfera, herecké výkony, hudba – vše je perfektní a vše do sebe zapadá. Jen s tou svižností a akcí je na to štíru. A pokud právě toto od Tarantina očekáváte, bude pro vás film dvouhodinové čekání na posledních dvacet minut. K těmto minutám celý film směřuje a v nich pak nalezneme vše, na co jsme od Tarantina zvyklí – akce, napětí, černý humor i dějové překvapení. Posledních dvacet minut stojí za to nechat se unést Tarantinovou hrou a dějovým překvapením. 

Když to shrneme, film nabízí dvě hodiny čekání v pohodové atmosféře filmařského retra na závěrečné scény.

Trailer:

Jsi 1180. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail