Kdo by neměl rád draky? Příliš mnoho takových lidí asi nebude. Ne nadarmo se draci tradičně objevují v pohádkách a fantasy. Ne vždycky je s nimi ale snadné pořízení. Hlavní hrdinka této knihy, mladičká princezna Serafína, se o tom přesvědčí na vlastní kůži.

Spisovatelka Ivana Nováková představuje příběh Serafíny, která je kvůli zlé královně odsouzena k jisté smrti. Má se z ní stát pochoutka pro draka. Serafína odchází na zámek, kde čeká, až bude čas se podrobit strašlivému rozsudku. Možná se jí však naskytne šance svůj osud změnit. Bude toho Serafína schopná?

Důležitou součástí fantasy je vybudování světa, do něhož se čtenář rád ponoří. To se Novákové povedlo na jedničku. Od samého začátku příběhu vytváří specifický svět se zvláštními pravidly a bytostmi. Čím více děj se děj vyvíjí, tím více informací se pak o hrdinech a jejich životech dovídáme, a tím více nás zajímá, co se s nimi bude dít dál.

Autorka nás velmi rychle uvrhne do děje, příliš se nezdržuje s úvodem. To prospívá dynamice knihy, která svižně plyne dopředu, čte se jedním dechem. Především slovní přestřelky mezi postavami nemají chybu. Když dojde na někdy serióznější, někdy odlehčenější špičkování mezi Serafínou a vílím princem Azdarchonem, budete hltat jeden řádek za druhým!

Po jazykové stránce kniha autorka dovedně kombinuje popisy svého světa s dialogovými scénami. Například přírodu popisuje velmi živě a sugestivně, takže vám bude při čtení připadat, jako kdybyste na daném místě opravdu byli, což je vždycky plus.

Hrdinové jsou pak osobití, nebudou se vám plést dohromady a Serafíně je velmi lehké držet palce, aby se dokázala vypořádat se všemi problémy, které se jí postaví do cesty. Je na ní sympatické, že nejde o žádnou ufňukanou šlechtičnu, ale vynalézavou, inteligentní a kreativní mladou ženu.

Serafína a drak zdařile kombinuje humor, napětí i romantiku, a jde tak o vydařené čtení pro všechny milovníky fantasy, draků a silných ženských hrdinek.

Autorka recenze: Vendula Kreplová

Přečtěte si i další recenzi knihy Serafína a drak od magistra21.

Jsi 2597. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail