Tato kniha patří mezi ty, nad kterými přemýšlíte ještě dlouhou dobu po jejím přečtení. Autorce se dokonale podařilo vykreslit lidský a pohádkový svět, proniknout do světa smrtelníků i nesmrtelných bytostí – vil.

Lze říci, že Serafína a Drak jsou pohádkou pro dospělé, v níž se spojuje přítomnost s minulostí a o slovo se hlásí i budoucnost. Kromě toho nese v sobě hluboký odkaz pro lidi. Po přečtení prvních kapitol by se mohlo zdát, že jde o klasický příběh, ve kterém bojuje dobro se zlem, že dobří jsou lidé a špatné jsou víly na čele se svou královnou Elytrigiou. Pokud si však přečtete knihu do konce, pochopíte, že nic není jasně dané a zdání mnohdy klame.

Bezpochyby nejsympatičtější postavou je Serafína, dcera pana Soumračná kraje, která vás provází po celou dobu. Obyčejná lidská dívka, jejíž osud se zpečetí ve chvíli, kdy má být vydána napospas drakovi. Později se však ukáže, že jím není nikdo jiný než syn Elytrigie, Azdar, jehož ovládá matka-víla silnými kouzly.

Serafína a Drak vyvolává v čtenáři snad všechny možné emoce, kterých je člověk schopen-hněv, sympatie, pohoršení, závist, nenávist, pocit studu i lásku. Klasický motiv pohádky-nevinná lidská bytost se zamiluje do ošklivé příšery, která jí usiluje o život. Až pod vlivem lásky Serafíny se z odporného monstra stává zranitelná bytost ochočena čistým lidským citem.

Možná budete čekat i klasický konec-dobro zvítězí nad zlem. Ano v jistém slova smyslu, kdy Azdar nabude opět lidskou- vílí podobu, ale za jakou cenu? Křehké spojenectví lidí a vil, které vypadalo velmi slibně a nadějně, se rozpadne v jednom okamžiku jako domeček z karet. Vyhraje lidská pýcha, nafoukanost a ve vzduchu visí pomsta ze strany Armadala- regenta Růžové hory a mocného čaroděje vil.

Pokud máte rádi pohádkové příběhy pro dospělé, v nichž se snoubí nevinnost s lehkým erotickým nádechem, rozhodně sáhněte po této knize. Možná ji nepřečtete jedním dechem, nakolik je poměrně rozsáhlá, ale zaručeně vám při jejím čtení bude plynout čas zázračně rychle jako v pohádce.

Autorka článku: magistra21

Přečtěte si i další recenzi knihy Serafína a drak od Venduly Kreplové.

Jsi 627. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail