Knihu Vražda nepočestné panny bych za normálních okolností přečetla jedním dechem. Bohužel, pracovní a rodinné povinnosti mě přiměly vícekrát knihu odložit, jakkoli byla zajímavá a děj napínavý. Ke knize jsem se však vždy ráda vracela, protože mě zajímalo, jak bude příběh dále pokračovat.

Autorka rozehrává zdánlivě lehký a jednoduchý příběh, alespoň na začátku to tak vypadá. Když se však začtete do dalších kapitol, zjistíte, že spisovatelka mistrně ovládá jazyk a umí se dokonale „vyhrát“ s každým slovíčkem.

Na historickém pozadí se odvíjí osud různých postav, které jsou vykresleny po všech stránkách. Díky tomu si většinu z nich čtenář oblíbí, ačkoliv mají i svá negativa a ne vždy jednají čestně a rozumně. Samozřejmě nechybí ani erotický nádech, jiskra, která přeskakuje mezi Vilémem a Eliškou.

Najdete zde i klasický „padouchy“, na kterých jste zvyklí z dětských časů. Těch si pravděpodobně neoblíbite.  Spíše jim přejete, aby jich doběhla spravedlnost a konečně s nimi někdo udělal pořádek.

Nesmí chybět ani prvky pohádky, rozhodně však kniha není vhodná pro malé děti. Spíše pro teenagery a dospělé. Zajímavé jsou i samotné názvy jednotlivých kapitol, trochu jiné, než na jaké je čtenář zvyklý.

Vražda nepočestné panny je příjemná „oddychovka“ na volné chvíle či večery před spaním a rozhodně stojí za přečtení. Osobně si umím představit, že by příběh měl další pokračování. Kdoví, možná nás autorka mile překvapí. Určitě by své čtenáře potěšila.

autorka recenze: magistra21

Jsi 1066. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail