Určitě každý zná tuhle situaci. Obrovský koncert, tisíce lidí a drtivá většina lidí tam stojí s telefonem v ruce a natáčí si celý koncert. Stává se z toho trend, který už je takovým „pravidlem“? Nebo je třeba s tím něco dělat a je to vážně problém?

mobilAť už se jedná o žánr Pop, Rock, Metal, RnB a mnoho dalších, tak vždy jsou tam lidi, kteří si přišli koncert užít a prožít, ale pak jsou tam lidi, kteří tam přišli vyloženě koncert natočit a na druhý den ho sdílet na sociálních sítích.

Pokud si před Vás na koncertu své oblíbené skupiny stoupne někdo vyšší, než jste vy, už to je nepříjemnost, následně vytáhne mobil, nebo pokud je to už opravdu extrém tak selfie tyč a fotí se s přáteli a při tom celý koncert natáčí, tak to už je vyloženě sprosté.

Tenhle moderní trend kazí zážitek fanoušků, kteří si chtějí koncert prostě vychutnat, ale kazí to i samotným interpretům, kteří pro lidi dělají svoji show. Prostě a jednoduše pro umělce tím takový „fanoušek“ ukazuje, že pro něho nemá žádný respekt. Samozřejmě, že udělat si jednu, dvě fotky je v pořádku, ale být celý koncert s telefonem v ruce, tak to je na zamyšlenou.

Umělci protestují

Mnoho rockových kapel už s tímhle trendem bojuje. Například známá skupina The Lumineers, při živém vystoupení u písničky „Ho Hey“ přeruší koncert a následně sdělí fanouškům, aby odložili své mobilní telefony a chovali se aspoň chvíli jak lidi.

K této problematice se vyjádřil i slavný zpěvák skupiny Slipknot a Stone Sour, Corey Taylor. Zmínil se o problému ve své knize „You’re making me hate you“, kde napsal: “K**** drát, j*** na to. Kdykoliv s tím někoho vidím, říkám si „To jako fakt?!“. Existuje celý jeden průmysl, který vydělává stovky tisíc dolarů denně na tom, že si lidi potřebují fotit svoje pos**** xichty“.

Našlo by se mnoho a mnoho umělců, kteří zásadně nesouhlasí s tímhle trendem a jdou proti. Třeba se jednoho dne dočkáme a změní se pravidla pro fanoušky ohledně chování na koncertech, bohužel dnes tomu tak ještě není a asi dlouho nebude.

Nikolas Ondrúš

Jsi 5743. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail