Sirotcinec slecny PeregrinoveCo je to?

Je to fantasy kniha, která vás vtáhne do příběhu tak silně, že ji budete chtít přečíst do konce na jedeno posezení. Má také další dvě pokračování.

Děj?

Hlavním hrdinou je obyčejný 16ti letý Jacob Portman. Už když byl malý kluk, tak mu dědeček vyprávěl o sirotčinci s podivnými dětmi. Říkal, že tam žijí léta, a že se schovávají ve smyčce, protože jinak by je chytily stvůry a netvoři. Sám dědeček tomu věří, ale všichni ho mají jen za blázna. Až jednou volá dědeček Jacobovi a tvrdí, že si pro něho jdou. Jacob si sice řekne, že je to jen starý blázen, ale nakonec za ním stejně jede. Ale dorazí do prázdného domu, ale po dědečkovi ani stopa. Prohlédne i les za dědečkovým barákem a tam to spatří. Jeho tělo a netvora, který u něj stojí, jakmile Jacoba spatří, tak uteče. Po tak hrůzné události, se Jacob rozhodne pátrat po dědečkových příbězích a hledat pravdu…

Zajímavost

Ransom Riggs (autor knih) uspořádal sbírku starých fotografií, kterou přinesl do vydavatelství s nápadem je využít v obrázkové knize. Na návrh šéfredaktora je Riggs použil pro sepsání příběhu.První kniha byla nejdříve napsána a do ní byly vloženy vyhovující fotografie. Druhý díl už nebyl tak lehký, jelikož Riggs měl fotografie a až pak musel napsat příběh tak, aby to dávalo smysl.

Nikola Proftová

Poznámka: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti byl zfilmován a září 2016 zavítá do kin.

Jsi 3488. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail