SUGAR

Představení SUGAR, ANEB, NĚKDO TO RÁD HORKÉ se na Nové scéně divadla v Plzni hraje již od 29. listopadu 2014. Režíruje jej Ondřej Lážnovský.

Hra oslní jednak hereckým obsazením – nejvíce ze všech rozhodně nadchne svérázná Venuše Zaoralová Dvořáková coby Sweet Sue, nicméně výborná je i Petra Vraspírová v roli Sugar Cane. Svých rolí se však velmi dobře zhostili i Josef Hruškoci a Aleš Kohout, coby nezapomenutelné dámy Josefina a Dafné. Všichni se jistě shodnou, že pohybovat se na podpatcích s takovou jistotou jako oni dva, nesvedou ani mnohé ženy! Hodně přesvědčivý byl též Miro Grisa coby jedinečný Sir Osgood Fielding, který všechny bavil od první chvíle, kdy vstoupil na pódium.

SugarPoměrně působivé jsou navíc nejen herecké, ale i hudební výkony všech na scéně.

Pro dámy je toto představení přitažlivé i po stránce kostýmové – jeden až žasne nad tím, jak elegantní a půvabné mohou ženy (a v tomto případě i muži) v dobových šatech být. Na druhou stranu by však možná nebylo od věci, kdyby byly Josefína s Dafné vůči sobě navzájem oblékány trochu rozdílněji – občas se totiž divákům pro vzájemnou podobnost pletly.

Jistým zklamáním je pak poměrně jednoduchá scéna, na které bylo, pochopitelně kromě herců, k vidění snad jen pár židlí a laviček.

Představení je však líbivé. Příběh je nejen vtipný, ale též napínavý. Přestože je jeho dějová linka známá, divák je do poslední chvíli napjatý a přemýšlí o tom, zda to nakonec nedopadne jinak, než si myslí. Závěr pak pochopitelně nezklame!

Herci i orchestr si jistě zaslouží potlesk!

Sugar

Jsi 1548. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Péťa Stenzelová
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail