Kapela Support Lesbiens v říjnu vydala už dvanácté studiové album s názvem Glow.  Zajímavostí je, že na posledních třech deskách jsou tři různí zpěváci, a všechny zpěváky zažij při produkci Ecson Waldes, který se na všech posledních deskách podílel.

V současné době kapela funguje v sestavě Dušan Marko (zpěv), Hynek Toman (kytara), Filip Fendrych (kytara), Marek Leždík (baskytara) a Radek Tomášek (bicí). A všichni aktuální členové se na nové desce i autorsky podíleli. Texty k písním, alespoň ke všem anglickým, psal současný zpěvák, Marko. Pouze česká verze písně Still Myself, s názvem Hazardér, je dílem Ondřeje Ládka (Xindl X).

Aktuální album obsahuje celkem 11 písní, kde je každá odlišného ražení, což dokládá i jeho název. „Název alba Glow aneb Záře vyplynul zcela přirozeně. Každá z jedenácti písní září jinou barvou, energií a emocí. Temné odstíny pro mě nesou skladby Ocean, People nebo Movin’On, přitom např. věc New Generation doslova svítí. A pustili jsme se i do klidnějších tónů, které nás opravdu hodně bavily, tak snad budou i posluchače,“ popisuje s úsměvem zpěvák Dušan Marko.

Kytarista a vůdčí člen Hynek Toman dodává: „S Dušanovým hlasem si můžeme dovolit dělat muziku jinak, tak jak jsme někdy chtěli a nemohli. Teď si to můžeme zkusit. Jsem za to rád. Deska je klidnější, ne tak rocková. Jde o směsici crossoverů, akustických kytar, imageovek New Generetion, Ocean či People až po rock’n’rollovou kytarovku, skoro až punkovou. Na albu je vše, co máme rádi, ale pojaté jinak.“

Desku reprezentují již tři vydané singly. Na první Movin´On úspěšně navázala druhá ochutnávka Brighter Day a následně třetí s názvem Ocean.

Support Lesbiens -Brighter Day (videoklip):

[sz-ytvideo url=“https://www.youtube.com/watch?v=Ov8G2rgYcZk“ theme=“dark“ cover=“local“ responsive=“y“ autoplay=“n“ loop=“n“ fullscreen=“y“ disablekeyboard=“n“ disableiframe=“n“ disablerelated=“n“ delayed=“n“ schemaorg=“n“ /]

 

Jsi 2430. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Pavel Kohout
Sleduj:
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail