Každoročně, když přijde opravdová zima se sněhem a mrazem, chirurgické ambulance a nemocnice po celé naší zemi okamžitě zaregistrují mnohonásobné zvýšení úrazů na chodnících. Příčina těchto úrazů je prostá, neudržovaný a neposypaný chodník a to i přesto, že obecnou povinností jejich vlastníků je chodníky řádně udržovat. Zpravidla pak následují mnohdy dlouholeté soudní spory o náhradu škody způsobené úrazem mezi poškozenými a majiteli nemovitosti. V těchto sporech se pak obvykle naplno projeví stará česká zásada, „že nikdo nic neví a nikdo za nic nemůže,“ a poškozený se náhrady škody za úraz se často ani nedočká.

V témže ročním období pak vidíme, jak lidé starostlivě plní krmítka pro ptáky a lojem pamatují také na sýkorky. Z břehů řek a rybníků pak lidé přilepšuji starým pečivem vodním ptákům. Projevují tak svou solidaritu ptactvu, které neodletělo do teplých krajin a sdílí s námi třeskutou zimu.

Jestli-že tedy dokážeme být laskaví v zimě na naše ptáčky, kterým pravidelně sypeme, což je jistě chvályhodné, měli bychom pamatovat rovněž na své bližní a upravit a posypat taky naše chodníky. Ostatně po vánočních svátcích nám zajisté trocha té fyzické práce přijde jenom vhod.

Jsi 3479. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Jiří Glet
Latest posts by Jiří Glet (see all)
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail