Kutnohorská kapela Vesper pokračuje v nastaveném trendu a vydává další singl z chystaného alba Pan Optikum. Píseň uveřejněná 16.8.2018 nese název Prospektor. „Dalším archetypem do skládačky Pan Optikum je Prospektor. Tedy jakýsi mužský ekvivalent zlatokopky. Prostě chlápek, jemuž žádná špinavost není cizí, pokud z toho pro něj něco kápne.“, přibližuje kapelník Milan Jahodář. Vesper i tentokrát mysleli na detaily a datum vydání pečlivě vybrali podle historické události. 16.8.1896 došlo k prvnímu objevu zlata na Klondiku, což vedlo k vypuknutí zlaté horečky.

Klip je pro kapelu atypický, neboť je poskládán pouze ze záběrů ze studia ExAvik, kde probíhalo natáčení alba. Je snímán roztřesenou amatérskou kamerou a díky tomu působí velmi autenticky. Nejen pro fanoušky kapely se tedy jedná o zajímavé nahlédnutí do vesperácké kuchyně. Ani s postprodukcí si tentokrát kapela příliš hlavu nelámala a celkově se omezila pouze na střídání barevných a černobílých záběrů.

„Album Pan Optikum chystáme na září. Ale nezahálíme a už teď máme připravený další materiál. V první řadě se bude jednat o pro Vesper netypický vánoční song, na němž spolupracujeme s producentem Ondrou Škochem (ex – Chinaski pozn. aut.)“, již dříve uvedl Pavel Ladra, klávesista a zpěvák.

[sz-ytvideo url=“https://www.youtube.com/watch?v=MurTr_cTGh0&feature=“ theme=“dark“ cover=“local“ responsive=“y“ autoplay=“n“ loop=“n“ fullscreen=“y“ disablekeyboard=“n“ disableiframe=“n“ disablerelated=“n“ delayed=“n“ schemaorg=“n“ /]

 

Jsi 2188. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail