Říká se, že oči jsou oknem do duše, a že skrze oči poznáte člověka. Ale, co když je člověk tak trochu bláznivý, a chce to dát všem najevo? A nebo člověk chce svou duši od všech potencionálních „nahlížečů“ ochránit či přinejmenším je alespoň zmást? Je to jednoduché, stačí změnit si oči. Pro změnu očí však není třeba podstupovat náročné operace, lze tak učinit jednoduše pomocí kontaktních čoček.
Kontaktní čočky jsou primárně optická zdravotní pomůcka určená k nasazení přímo na oční rohovku a slouží především ke korekci optických vad zraku. Kromě těchto zdravotnických – dioptrických, jsou na trhu také nedioptrické, které slouží k vizuálnímu vyjádření osobnosti, momentální nálady, či doplněk kostýmu.
cockyNapříklad barevné kontaktní čočky v jediném okamžiku změní vzhled očí a s tím celý výraz obličeje. Výhodou je velmi rychlá změna a variabilita možností. Je libo mít dopoledne hnědé oči, odpoledne zelené a na večerní rande modré oči? Není problém. Na trhu jsou i další barvy – například šedá, fialová nebo i černá. Barevné čočky mají výborné krycí schopnosti a promění barvu přírodně tmavých očí.
Druhým typem nedioptrických čoček jsou crazy čočky, neboli bláznivé čočky. Díky těmto čočkám pak může mít člověk oči podobné jako třeba kočka, drak, vetřelec nebo upír. Je to snad málo bláznivé? Tak co svítící čočky různými barvami, různé obrazce od materiálových textur, log až po smajlíky.
Pokud tedy opravdu pohled do očí někdo přirovnává pohledu do duše, tak vězte, že ten ten pohled může být díky kontaktním čočkám jiný klidně i několikrát za den.

Jsi 3875. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail