Na hraně vkusu a nevkusu se pohybují nové obaly mléčných výrobků. Ač ještě nejsou výrobky v prodeji, již budí emoce a jsou široce diskutované.  Nejen, že samotný název je zakomponovaný do politické osobnosti (konkrétní či nekonkrétní), vzhled obalů vše umocňuje a marketingové akce bazírují na hraně vkusu. Vtipné, nápadité, ale i neetické – takové jsou první reakce.

Kefírer

cover-580x314Jako první vlna narazila na jinak nudné marketingové břehy láhev Kafírer. Ikonická ofina a knírek – jednoznačné vizuální odkazy k neslavně známému říšskému kancléři. Ruku v ruce s kreativním názvem a vzhledem jsou popisy výrobků a marketingové slogany jako čistá a dokonalá chuť, obsahuje pouze nejlepší vybrané kultury, po požití se budete cítit jako nadčlověk, neprůstřelné aroma a další.

Ano, je působí to prvoplánově a vzbuzuje otazníky, zda se jedná opravdu o skutečný produkt, či je marketing pro jiný produkt. Stejného názoru je i Martin Charvát, kreativní ředitel společnosti Konektor: „Pokud by se tak firma skutečně prezentovala, pak je to takový pubertální vtip, což je dobré možná na střední škole. Nemá to žádný dlouhodobý význam nebo smysl. Regulérní výrobce musí a hlavně chce ukázat, odkud ten produkt pochází, jak ho dělá a kdo je za něj zodpovědný. Nic takového na stránkách nenajdete“.

Redakce webu ECHO24.cz kontaktovala správce facebookové stránky Kefírer s dotazem, kdo za kampaní stojí. Odpovědi, které redakce obdržela, vyznívají, jakoby se Kefírer skutečně chtěl prodrat na obchodní pulty. „Samotný název a design produktu je pro spoustu lidí kontroverzní, alespoň podle našeho průzkumu. Jedním z našich cílů je najít cestu, jak lidem přiblížit ne úplně populární, avšak velmi zdravý produkt. Náš produkt by měla doprovázet i další sdělení, ale ta samozřejmě přijdou až ve správný čas,“ sdělil anonymní správce stránky Kefírer. „Distribuce bude zatím probíhat pouze v Brně, proto billboardy v Praze zatím nemáme. V Brně jsme se rozhodli pro jeden billboard, který naleznete na ulici Úzká,“ dodal.

Více se snad dozvíme 17.5., kdy je autory Kefíreru slibovaný začátek prodeje..

Vybrané marketingové aktivity:

Mlíkomouš

KOMOUŠ_FINALAč o Kefírerovi se hovoří již několik dní, novinkou je Mlíkomouš. Není zcela jasné, zda se jedná o stejného výrobce (tvůrce). Oba výrobky však mají svůj web i facebookové stránky, které na sebe vzájemně neodkazují. Stejný design výrobku k tomu jednoznačně vybízí, kdy na láhvy je opět dominantní ikonická silueta s výraznou typografií názvu, který se odvolává na politickou postavu.

Jde o skutečné výrobky? Je jejich propagace již za hranou? Je možné, že jsme stejně jako další nalatěli na vtípek jednoho grafika, je i možné, že i tímto článkem děláme reklamu úplně ničemu jinému. Je nám to však jedno a tvůrcům zatleskáme. reklamu neděláme výrobkům, ale snažíme se ocenit nápaditost kampaně a rozvýření stojatých vod marketingu.

Edit 24.5.2016

17.5. je již za námi a kefírer se v obchodech neobjevil. Zajímavostí však je, že bude. Ano potvrdili to tvůrci námětu a dokonce odkryli, proč a jak nápad vznikl a to jaké mají možné vize do budoucna. Více si přečtětě na m-journalu v článku Kefírer není jen vtipem. Stane se skutečným mléčným produktem.

Jsi 10865. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail