Asociace nestátních otevřených památek a portál Objevuj památky představují pro letošní sezónu nový motivační program pro milovníky památek „Třetí za polovic a sedmá zdarma“. Návštěvníci zapojených památek mohou v období od 1. června do 31. října získat k zakoupené vstupence unikátní razítko do své hrací karty. Třetí návštěva na kterékoliv zapojené památce bude za poloviční vstupné a sedmá zcela zdarma.

Cestovatelé, kteří navštíví alespoň sedm objektů, se mohou účastnit slosování o zajímavé ceny, představující například ubytování na vybraných památkách, nebo zajímavé věcné ceny.

„V tomto programu poprvé spolupracují památkové objekty z různých koutů naší země a různých forem jejich vlastnictví. Nalezneme mezi nimi církevní, neziskové, municipální i soukromé památky. Je to historicky první pokus o tak širokou platformu. Česká republika je památková velmoc, a my jsme nadšeni, že již v prvním roce fungování naší asociace máme také společný koncept, kterým umíme zviditelnit nestátní památky,“ uvádí Kateřina Šrámková, předsedkyně Asociace nestátních otevřených památek.

Motivačního programu se v letošním roce zúčastní také představitelka pohádkové princezny Arabely Jan Nagyová. S princeznou Arabelou se návštěvníci budou moci potkat na některých památkách a bude probíhat i fotosoutěž, jejíž hlavní cenou je bájný kouzelný prsten, který výherci předá sama Jana Nagyová.

„Hrady, zámky a další památky mám velmi ráda. Často je s rodinou navštěvuji a obdivuji jejich různorodou architekturu, zajímavé interiéry a sbírky. Ze všeho nejraději tam ale sním. Přemýšlím, kdo se tady v minulosti procházel, kdo tu seděl a také se kochal stejně jako já. Těším se, že vás od jara do podzimu osobně pozvu na několik krásných historických míst,“ uvádí Jana Nagyová. Programu se zúčastní 65 památek z celé republiky. Seznam je na webových stránkách www.objevujpamatky.cz a na všech zapojených objektech.

Slosování hracích karet

Po skončení turistické sezóny budou vyplněné hrací karty slosovány a vylosovaní výherci budou odměněni níže uvedenými cenami. Informace o zapojení se do slosování najdete v informacích na hrací kartě a v pravidlech uvedených výše.

Návštěvníci mohou vyhrát pobyty na vybraných památkách, například na zámcích Červený Hrádek a Loučeň a na hradu Svojanov, a další hodnotné ceny.

Projekt Objevuj památky

Webový portál, propojený s Facebookem, Instagramem a YouTube kanálem založený panem Petrem Lukasem v roce 2018 a určený ke společné propagaci nestátních památek. Od letošního roku je Objevuj památky oficiálním propagačním portálem Asociace nestátních otevřených památek.

Asociace nestátních otevřených památek

Asociace nestátních otevřených památek sdružuje provozovatele hradů, zámků, klášterů, poutních míst, technických památek, zahrad a dalších kulturních památek, které jsou v jiném než státním vlastnictví a jsou v pravidelném režimu zpřístupněny pro veřejnost. Tyto památky, přestože nejsou přímo státním vlastnictvím, tvoří nedílnou součást národního kulturního dědictví. Hlavním motivem pro založení asociace nestátních otevřených památek byla především potřeba společné platformy, která má hájit jejich společné zájmy

Jsi 1180. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail