Japonští umělci přivezou do Prahy svou princeznu! Výstava Doll Prague se opět otevře návštěvníkům v Lucerně.

Již 8. ročník mezinárodní výstavy profesionálních uměleckých panenek, loutek a sběratelských medvídků Teddy, které se účastní umělci z více, než dvaceti zemí světa se bude opět konat v Paláci Lucerna v Praze. Akci je možné navštívit od pátku 3. 11. do neděle 5. 11. 2022. Tématem letošní výstavy je “Moudrost mýtů a legend k nám dodnes promlouvá”.

Výstava, jejíž patronkou je úspěšná česká herečka Bára Štěpánová, se letos bude opět konat na již tradičním místě a tentokrát přivítá i uměleckou delegaci 12 umělců až z dalekého Japonska. Kromě nich se zde představí rekordních 90 umělců z České republiky, ale i ze zahraničí.

Součástí tohoto ročníků budou kromě individuálních expozic umělců i čtyři speciální art projekty.

„Jedna z předních světových umělkyň a členka americké asociace NIADA, Anna Zueva z Litvy, na výstavu přiveze svůj výjimečný projekt s názvem Mystická Zahrada.

Jedná se o unikátní expozici, kterou tvoří nejen umělecké panenky, nechte se překvapit!,“ zve na výstavu její ředitelka, paní Bohdana Klátilová.

Kromě toho nejlepšího z panenkového umění, které obdivují nejen obdivovatelé, ale právě i sběratelé, představí na tomto ročníku svůj projekt i Luda Bezusko z Polska, která představí svůj projekt inspirovaný tarotovými kartami. Expozice představuje soubor 15 postav z textilu. Každá symbolizuje jednu z majoritních arkánových tarotových karet. Tento unikátní projekt spojuje umění a magické prvky, vytvářející svět zázraků a moudrosti.

Z Japonska k nám přiveze umělecká škola profesorky Kyou Ohtake přiveze expozici s názvem Princezna Sakura, která představuje svět japonských tradic a pohádek.

Dále mohou návštěvníci obdivovat i umělecký projekt americké asociace NIADA.

Výstavy se letos zúčastní přes 90 panenkových umělců, „teddystů“ – výrobců typických sběratelských medvídků a loutkářů z celého světa např. z USA, Německa, Izraele, Francie a Holandska, které patří i ke sběratelským velmocem.

Součástí programu jsou také umělecké kurzy pro amatéry, prezentace modelování od zástupců Amerického Institutu Panenkového Umění (NIADA) či umělecká soutěž, včetně dětské kategorie umělecké soutěže Doll Prague 2023. V rámci výstavy je možné se zúčastnit kurzů vedených profesionálními umělci, které jsou vhodné jak pro amaetéry, tak i pro pokročilé.

Více informací najdete přímo na stránkách výstavy www.dollprague.com či na sociálních sítích výstavy.

Jsi 154. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail