Nakladatelství LEDA v těchto dnech vydává knižní novinku MEGAHROZBY. Autorem knihy je známý americký ekonom Nouriel Roubini.

Kniha analyzuje deset nejpalčivějších problémů ekonomické, finanční, politické a ekologické povahy. Patří k nim obrovské celosvětové zadlužení, negativní demografický vývoj, dramaticky se zhoršující stav penzijních systémů, deglobalizace se závažnými důsledky pro mezinárodní obchod, růst geopolitického napětí v důsledku soupeření mezi Spojenými státy a Čínou, nevypočitatelný faktor v podobě rychlého rozvoje počítačových technologií a z nich bouřlivý vstup tzv. „umělé inteligence“ i výhled „přehřáté“, částečně neobyvatelné planety. Závěrečná kapitola přináší pozitivní autorovy návrhy, jak by bylo možné odvrátit některé z těchto hrozících katastrof.

Nouriel Roubini je americký ekonom narozený v rodině íránských Židů v Turecku. Proslul svými úspěšnými předpověďmi náhlých obratů v hospodářském a politickém vývoji světa. Jeho vliv mimořádně vzrostl poté, co předpověděl americkou hypoteční krizi roku 2007 a následnou globální ekonomickou krizi. Roku 2009 ho časopis Foreign Policy označil za 4. nejvlivnějšího intelektuála světa. Stal se vyučujícím na univerzitě v Yale, pracoval pro Mezinárodní měnový fond, Světovou banku, Federální rezervní systém či izraelskou centrální banku.

Na knižní novinku upozorňuje ve svém videopříspěvku RNDr. Rudolf Červenka, ředitel nakladatelství LEDA: „Je to kniha, která se výborně hodí pro tuto dobu, kdy se mnohdy dostáváme do situací a slyšíme zprávy, ze kterých nám běhá mráz po zádech. Zažíváme mnozí z nás nejistotu, případně strach a úzkost ze světa, který nás obklopuje. Za těmito pocity často bývá nedostatek informací a strach s neznámého.“

Jsi 182. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail