Alexandrovce v České republice nahradí “Bojovníci světla”: Soubor písní a tanců Ozbrojených sil Ukrajiny

V prosinci 2022 bude Česká republika hostit turné zasloužilého akademického souboru písní a tanců Ozbrojených sil Ukrajiny s koncertním programem „Bojovníci světla“. Umělci během týdne navštíví pět měst republiky.

Soubor byl založen v Kyjevě v roce 1939 a je jedinečným spojením sborového zpěvu, mistrovské choreografie a uchvacující symfonické hudby. Na pódiu zároveň vystoupí 100 umělců.

„Bojovníci světla“ není o nic méně velkolepá a kvalitní show než vystoupení ve světě slavnějšího ruského souboru „Alexandrovců“, který do České republiky přijížděl po mnoho let a vždy se setkával s úspěchem. Od anexe Krymu v roce 2014 jsou koncerty ruského souboru v českých městech pravidelně bojkotovány aktivisty, kteří v něm vidí nástroj hybridní války a propagandy militantního imperialismu.

Jak čas ukázal, Putinův režim skutečně využíval kulturu pro své politické a dobyvačné účely. Pár dní po totální invazi na Ukrajinu byly koncerty Alexandrovců v České republice zrušeny.

Na rozdíl od ruského souboru je představení „Bojovníci světla“, Souboru písní a tanců Ozbrojených sil Ukrajiny, nenese žádnou nepřátelskou propagandu – jeho poslání je výhradně mírové. Pestrobarevné představení má za úkol pobavit české publikum, seznámit je s rozmanitostí ukrajinské kultury a prostřednictvím lidových a vojenských písní z různých dob vyprávět o hrdinských hrdinech ukrajinského lidu v boji za svobodu a nezávislost.

Kromě toho soubor předvede světoznámá mistrovská díla klasické, jazzové, popové a rockové hudby, která se stanou jakýmsi mostem evropské kulturní jednoty. Představení nenechá nikoho lhostejným, dotkne se duší a srdcí každého. Jedinečná a pestrá škála hlasů sólistů i souboru jasně ukáže, že Ukrajinci jsou jedním z nejrozezpívanějších národů na světě.

Uměleckým vedoucím a šéfdirigentem souboru je zasloužilý umělec, plukovník Dmytro Antonjuk.

V prosinci čeká české publikum první seznámení s „Bojovníky světla“ a silami, vyzbrojenými hudbou. Je to nezapomenutelný kulturní zážitek a velká událost, kterou si nesmíte nechat ujít.

Soubor vystoupí v těchto městech:

  • 14.12.2022 – HRADEС KRÁLOVÉ, Kongresové centrum Aldis
  • 15.12.2022 – PRAHA, Kongresové centrum Praha
  • 16.12.2022 – PRAHA, Kongresové centrum Praha
  • 18.12.2022 – BRNO, Městská hala VODOVA
  • 19.12.2022 – ZLÍN, Kongresové centrum Zlín
  • 20.12.2022 – OSTRAVA, Multifunkční aula Gong

Webové stránky pořadatele: www.artpartner.cz

Videa:

Jsi 515. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail