Severský filmový klub slaví malé výročí, již podesáté pořádá přehlídku kinematografie skandinávských a pobaltských zemí. Přináší atraktivní snímky z Norska, Švédska, Dánska, Finska, Islandu a Litvy.

Slavnostní zahájení festivalu 14. 11. 2019 v kině Lucerna bude spojeno s projekcí komorního dramatu Byl tady Saša. Snímek popisuje manželský pár, který sní o adopci dokonalé holčičky. Dokážou se ale postarat o dvanáctiletého problémového chlapce? Úvod k filmu zajistí herečka Gabija Siurbytė a režisér Ernestas Jankauskas.

Dánská režisérka Frederikke Aspöck představí v české premiéře komedii Falešně, absurdně humorný příběh o odsouzeném zpronevěřiteli peněz, kterého osud vehnal do vězeňského pěveckého sboru.

Producent Alexander Brøndsted a režisér Antonio Tublén se po pěti letech vrací do Prahy, kde uvedou švédskou černou drama komedii ZOO. Vtipné pojetí zombie apokalypsy donutí mladý pár před rozvodem držet pospolu.

Novinkou je zařazení arktických filmů. Nejvíce na sebe upozorňují snímky norského režiséra sámského původu Nilse Gaupa Stopař a Vzpoura v Kautokeinu.

Jsi 1423. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail