Svět NFT se běžnému člověku může zdát složitý, ale důležitou roli v něm hraje umění, a proto nepatří jen fandům digitálních technologií. Česká kolekce The Divergents o 2022 NFT od umělce Marka Ehrenbergera chce oslovit milovníky umění a ukázat jim, že NFT je kreativní svět pro všechny a investicí do něj můžete mimo jiné zlepšit svět.

Za projektem stojí NFTense Art Collective, digitální platforma na podporu umělců Jany Kubátové, Lukáše Bartoně a Matěje Zimáka. Pro výtvarné pojetí 2022 sběratelských NFT děl oslovili umělce Marka Ehrenbergera, jehož ikonické portréty zdobí několik pražských kaváren a domovy mladší generace lidí. Markův originální styl si našel fanoušky po celém světě a průnik do NFT byl pro něj dalším krokem a výzvou.

„Naše NFT jsou určena všem, kteří milují umění a chtějí mít dílo, které nikdy nebude vlastnit nikdo další. Divergenti jsou rozděleni do 10 hlavních charakterů, se kterými se lidé mají ztotožnit – je mezi nimi třeba umělec, ochránce zvířat, digitální alchymista, myslitel a spirituální mistr,“ vysvětluje základní princip kolekce Marek.

Proces tvorby 2022 unikátních děl Markovi trval 5 měsíců. Deset osobností v základní lince postupně získávalo 12 různých kombinací barev pozadí, 13 barevných škál v obličeji, a především 14 raritních zábavných doplňků jako je třeba pirátská páska, laserový pohled nebo mulet. Na konci celého procesu má každý z 2022 Divergentů jedinečnou podobu a hodnotu. Počtem 2022 kusů autoři projektu symbolicky určují letošní rok za rok pozitivní změny.

Digitálním uměním za lepší svět

Divergenti ale nejsou jen jednorázová NFT kolekce, jejich dlouhodobým cílem je skrz umění podporovat rozvoj komunitní filantropie, tzv. „změnu odspodu“. Třetina zisků z prodeje NFT je proto určena na finanční podporu pozitivních projektů členů komunity. Divergenti, nový kmen lidí pro lepší svět, nyní čítá 7000 členů z celého světa a setkává se na Discordu. Divergenti už za sebou mají uspořádání dobročinné aukce umění na pomoc Ukrajině a udělení prvních 2 grantů. Komunita si v úvodním kole odhlasovala podporu dvou uměleckých NFT projektů, ale autoři věří, že v budoucnu se v hlasování umístí i dobročinné projekty z reálného světa.

„Mint“, tedy koupě, NFT probíhá skrytě. Konkrétní dílo vám přidělí náhodný algoritmus, takže je to hříčka štěstěny. Právě tato hra o vzácné kousky je zdrojem nadšení všech NFT fandů i sběratelů. „Vymintovat“ si své první NFT můžete pomocí digitální peněženky Metamask ve vašem prohlížeči.

Nenechte se odradit zabezpečením skrz 12ti slovní frázi, kterou je potřeba si poznamenat stranou. Přes tlačítko „Buy“ si zde jednoduše zakoupíte Ethereum platební kartou Visa nebo přes Apple Pay.

Cena NFT je stanovena na 0,1 ETH. Při současném kurzu je to kolem 2800 Kč, ale Etherea si kupte o něco více, protože určité procento si strhne blockchain za zápis do sítě. Vaše Metamask peněženka se na webu projektu propojí automaticky a pak už stačí vybrat si charakter Divergenta, který je vám povahově nejblíže, a držet si palce o co nejvzácnější kus. Ti, kteří si pořídí rovnou 2 NFT, získají autorský tisk jednoho z nich podepsaný umělcem. Mint NFT se spouští v úterý 28. června večer přímo na stránkách projektu Thedivergents.io.

Jsi 428. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail