3. května 2022 ve Velkém sále Lucerny vystoupí irská zpěvačka, textařka a producentka Róisín Murphy, jejíž nejnovější album RÓISÍN MACHINE vznikalo deset let. Jde o, téměř doslova, album plné singlů a tanečních žánrů, které se důmyslně propojují. Róisín na pódiu září, exhibuje a předává energii. Jak sama říká: „Myslím, že by mi to zlomilo srdce, kdybych už nikdy nemohla stát na pódiu a zpívat“. (“I think I’d be heartbroken if I could never get up on stage again and sing.”). Její vokály patří k nezapomenutelným.

Na sólovou dráhu se Róisín vydala v roce 2005 po osmileté spolupráci s Markem Brydonem, se kterým společně tvořili ikonické elektro duo ve skupině Moloko. Vydali společně celkem čtyři studiová alba s hity jako „The Time Is Now“ nebo „Sing It Back“.

S dlouholetým spolupracovníkem a kamarádem DJem Parrotem vydala například v roce 2019 singl „Incapable“ a v březnu 2020 singl „Murphy’s Law“. Aktuální, v pořadí již páté Róisínino album „RÓISÍN MACHINE“, které vyšlo 25. září 2020, je vyvrcholením jejich spolupráce. „Album je plné divokých nápadů a konceptů vyčtených ze sci-fi, především dystopických novel J. G. Ballarda. Nahrávku si lze představit jako muzikál o lásce, touze a tanci v přetechnologizované době,“ píše ve své recenzi na aktualne.cz Miloš Hroch a dodává, „Je pravda, že Roísín Murphy je jednou z nejnedoceněnějších popových hvězd, ale to se teď může změnit. Před padesátkou vydala své bezkonkurenčně nejlepší sólové album.“

Jsi 918. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail