Novinkou v žánru fantasy je knižní debut české spisovatelky a malířky Katherine Luka s názvem Dračí nevěsta.  Text vznikl již v roce 2014 a čekal tedy dva roku než byl oficiálně vydán jako e-kniha.

obal-nevestaDračí nevěsta je krásné fantasy s mágy, jednorožci, statečným drakobijcem a zrůdným drakem, který má zálusk na krásné panny. Drzá Sanje má už osamělého života na zděděném statku plné zuby. Nemíní se zahrabat na samotě za vsí, jejíž obyvatelé ji nemají v lásce. Má plán prodat svůj statek a odejít do města za prací. Drak Kherachrenn se toulá krajem a občas ukradne nějaké dobytče. A statečný rytíř Dermi vždy stojí na straně slabších. A když se krajem začnou šířit zvěsti o drakovi, Dermi neváhá ani vteřinu. Zničit tyhle krvežíznivé bestie je jeho poslání. Rychtář dobře ví, jak je důležité zabezpečit klid v obci. Nikdo nesmí beztrestně krást dobytek! Ale taky ví, že vesničané se drakovi sami postavit nemohou. Rozhodnutí, zda poslat pro drakobijce nebo si bestii raději usmířit, je lehčí, než se zdá. Zvlášť když jsou ve hře peníze a jedna nepohodlná holka.

Současnost má ovšem kořeny v minulosti, a nárok na budoucnost mají jen ti, kteří přežijí. Ale co když to všechno proběhlo trochu jinak?

Pokud máte rádi fantasy, dejte si o dvě piva méně a za stejnou cenu se ponořte do dobrodružného čtení nadějné autorky.

Katherine Luka není jen dobrou spisovatelkou, ale i malířkou. O tom svědčí i titulní obrázek knihy, který je jejím vlastním dílem.

Kniha je dostupná například na uvedených webech, kde je rovněž ukázka zdarma: Palmknihy, Alza, Ereading, Rájknih, Ebux, Google, KKnihy a další

 

 

Jsi 6001. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail