obal01Vyprahlá zem, spalující žár slunečních paprsků, prach a písek – pustina bez náznaku života, ale přece jen místo počátku, počátku osudové a přelomové cesty k sebepoznání a objevení nečekaného smyslu života, který dokáže v srdci vyvolat sžíravou bolest a na duši zanechat hluboké rány. Netradiční příběh z prostředí westernu, kde se sbližují dvě naprosto odlišné osobnosti lišící se nejen povahami, ale především postavením, jež ve společnosti stojí nad danými pravidly.

Kniha Zapomenout na lásku vydaná nakladatelstvím KKnihy.cz se vychyluje ze současných trendů i doby, díky ní lze nahlédnout do zcela odlišných poměrů a lidského bytí v ne zrovna bezproblémové časové linii. Ačkoliv existuje spousta romantických knih odehrávajících se v minulosti, titul Zapomenout na lásku vyzařuje zvláštní aurou, která vás nevědomky přitahuje.

Moje chtivé očko bylo knihou zaujatou ihned od první chvíle, kdy ji spatřilo. Láska na první pohled, jak by se řeklo mezi smrtelníky. Všichni ti kovbojové, americký západ s krajinou, která nečiší typickou krásou, ale přesto má v sobě dávku okouzlení a schopnosti dostat se člověku do srdce, i když spíše představuje zkázu a ohrožení, vytváří lákavou kombinaci. Přestože není děj nijak složitě propracovaný a celkově lze odtušit, kam cesta povede, z postav sálá určitá živelnost, jež je sic zpočátku skrytá, zato však propukne v plné parádě. Nechybí množství zvratů, romantických i napínavých momentů či dojemné, až místy k slzám přivádějící situace. Atmosféru knihy skvěle doplňuje obálka, jež vystihuje pravou podstatu příběhu. Působí vášnivě, divoce, vitálně i dobrodružně…

Snaha utéci před svým životem a povinnostmi možná může vypadat jako zbabělý počin, pokud je však hnaná strachem a rozpolceností, je omluvitelná. Nell má přehršel důvodů, proč utekla z domácího hnízda i od snoubence a vrhla se do náruče pravého života, jeho nástrahám. Doslova. Uprostřed žhavé výhně kdesi mimo civilizaci se zoufale snaží pokračovat v cestě. Bez jakýchkoli sil, unavenou a fyzicky i psychicky vyčerpanou, ji nalézá samotářský Jack. Ani netuší, jak si zkomplikuje život tou mladou holčinou v chlapeckých šatech…

Jack žije celé roky na vlastní pěst, potlouká se životem a přijímá příležitostné práce. Před sebou nemá určenou budoucnost, ani žádné cíle. Při svém putování na ranč svého přítele, kterému kdysi zachránil život, se jeho životní cesta spojí s Nell. Působí na něj ustrašeně a ufňukaně, ale něco ho ponouká, aby nešťastné dívce na útěku pomohl, alespoň dokud je toho schopen.

Na Jackovi se mi líbilo, že nebyl typickým uhlazeným chlapíkem, který je svazován konvencemi, Je to ten pravý drsný chlápek, který umí svůj osud vzít pevně do rukou a nenechá si do něj od nikoho kecat. Proti Nell je pravým opakem. Na rozdíl od něj od malička vyrůstala v přepychu a prošla tou nejlepší výchovou. Nell by však veškeré své peníze i postavení vyměnila za jiné a lepší možnosti…

Hodnocení

Zapomenout na lásku. Název vzbuzující nostalgii, smutek, ale i záblesk naděje. Po celou dobu čtení jsem čekala, jakým způsobem se pojmenování knihy projeví, jaký smysl má splňovat. Achich ouvej, poslední věty složily skládačku jakožto odpověď na myšlenkové otázky… Měla jsem pocit, jako bych se ocitla teprve ve středu knihy a zbytek byl náhle useknutý, říkal si o přečtení druhého dílu. Ačkoliv mi zpočátku nešlo Nellino chování a ubrečenost přes naladěnou notu, do jejích útrap jsem se dokonale vžila, a proto nečekaný konec, který nebyl vůbec, ale vůbec šťastný, mne docela dorazil a zesmutnil. Tím víc mám chuť vrhnout se na druhý díl, abych zjistila, jak se Jack a Nell poperou s překážkami, jež nevhodně vyskočily na povrch zemský.

Určitě nesmím zapomenout přiznat body formátu knihy – e-booku. Jsem spíše zastáncem tištěných výtisků, miluji pocit, když si knihu mohu ohmatat, prohlédnout ji ze všech stran, přesto bylo mile osvěžující věnovat se knize v notebooku. Řádky mizely stejně rychle jako se kapky deště vsakují do půdy, byla jsem až překvapena, jak rychle děj ubíhá. Času věnovaného knize určitě není škoda, jsem ráda za to, že jsem se s titulem Zapomenout na lásku setkala.

Jsi 1696. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Phaidra
Sleduj:
Latest posts by Phaidra (see all)
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail