Jak by asi vypadala procházka vylidněnou Paříží? Tím se zabýval fotograf a kameraman Mathieu Stern, který vytvořil zveřejnil krátký film s názvem Alone in Paris (Sama v Paříži). Jedná se kombinaci timelapse videa s klasickým záznamem.

Film trvá necelé tři minuty možná Vás při prvním pohledu nikterak neoslní. Zkuste se však zamyslet nad vznikem videa. Představte si Paříž a běžnou koncentraci lidí, kteří se na známých místech pohybují..

[sz-ytvideo url=“https://www.youtube.com/watch?v=Syy1vZ09sv8″ theme=“dark“ cover=“local“ responsive=“y“ autoplay=“n“ loop=“n“ fullscreen=“y“ disablekeyboard=“n“ disableiframe=“n“ disablerelated=“n“ delayed=“n“ schemaorg=“n“ /]

Pochopitelně Stern nemohl vyhnat všechny lidi a dopravní prostředky z nejfrekventovanějších míst. Za vší samotou jsou hodiny práce při retuších na počítači. Z každého místa muselo být pořízenou spoustu fotografií, které následně prošli jedna po druhé grafickým softwarem a lidé museli být jednotlivě promazávány.

Mathieu Stern vydal souběžně video s názvem „Alone in Paris – Behind the scenes and Deleted Scenes“, kde o vzniku videa zjistíte více a můžete si také prohlédnout neřazazené scény.

[sz-ytvideo url=“https://www.youtube.com/watch?v=9Z-R0Egg6IM“ theme=“dark“ cover=“local“ responsive=“y“ autoplay=“n“ loop=“n“ fullscreen=“y“ disablekeyboard=“n“ disableiframe=“n“ disablerelated=“n“ delayed=“n“ schemaorg=“n“ /]

 

Jsi 4147. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail