První dílo autorky Martiny Novotné představuje romantický detektivní příběh ze středověku. Jedná se o román, který pojednává o osudu panovníka Viléma a jeho sluhy Jakuba, kteří jsou hlavními hrdiny. Příběh má napínavý  a romantický nádech, díky kterému se do situace bez problému vžijete a oblíbíte si jak hlavní hrdiny, tuto knihu téměř ihned. 

Celá kniha je napsána velmi čtivě a při přečtení prvního odstavce máte tendenci číst dál a dál. I přes to, že se děj odehrává v 13. století, tak kniha nepůsobí nijak zvláštně a je zformulovaná tak, aby ji čtenář pochopil. Autorka nepoužívá staročeštinu, ani archaismy, které by mohly bránit v porozumění. Avšak místy bych osobně nějaké nářečí, nebo historické pojmy, uvítala. Ty by dodaly této jinak velmi povedené knize na uvěřitelnosti. Jedinou věcí, kterou bych knížce vytkla, je přílišná naivnost ohledně života ve středověku, která v ději, který se odehrává v krušném období, působí poněkud neuvěřitelně. 

Příběh si oblíbí obě pohlaví. Zápletka velké lásky v kombinaci s odvážností hrdinů a odhalováním příběhu si získá každého. I přes to, že Jakub popisuje své tajemství a oba hrdinové jsou charismatičtí mladí muži, které si čtenář díky jejich povaze ihned oblíbí, jim chybí doplnit jejich mezery v minulosti, kterou si prošli.

Celá kniha se četla velmi jednoduše a zaujala mě hned po přečtení první stránky, která je u všech knížek klíčová. Obecně bych řekla, že pokud si  chcete přečíst zajímavý román na oddych, ale přitom sledovat dění a objevovat nový příběh, pak vám tuto knihu vřele  a nezávisle doporučuji.

Autorka recenze: Marie Graclíková

Jsi 1045. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail