Další ročník putovní přehlídky působivých snímků z českého průmyslu známý pod názvem Czech Industry Photo začal v Liberci, kde se zdrží před OC Forum až do 4. prosince. Poté se posune o sto padesát kilometrů jižněji do adventních Pardubic. Tato venkovní fotovýstava, jež prostřednictvím několika nadšenců šíří průmyslovou osvětu, odhaluje technologické novinky i úspěšné realizace českých firem například ukázkou pětikilové zlaté mince od České mincovny sídlící v nedalekém Jablonci. Během následujících sedmi měsíců tyto velkoformátové fotoobrazy s doprovodnými příběhy postupně zavítají do deseti měst Čech a Moravy, kde si je veřejnost může prohlédnout zdarma. Následně se v nedalekém horizontu představí rovněž publiku za hranicemi naší vlasti.

„Mám velkou radost, že se letos podařilo na cesty vypravit další ročník této putovní fotopřehlídky, která pomáhá vizuální formou šířit technologické novinky a úspěchy českých firem napříč regiony. Je totiž známo, že jeden obrázek sdělí publiku víc než tisíc slov. Stejně tak je zapotřebí na příkladech ukazovat, kam až sahá slovo PRŮMYSL, a že kreativní umění je příkladnou součástí inovativní průmyslové produkce,“ uvedla Kateřina Škopková, zakladatelka Czech Industry Photo. Je proto důležité nezanedbávat průmyslovou osvětu ani v době aktuálního útlumu evropského hospodářství. „Právě nyní subjekty ze všech odvětví intenzivně hledají podněty pro své inovace, nové partnery, příležitosti či investory. A nejmladší generace se bez odkladu každým rokem rozhoduje, co by ji bavilo a jaké zaměření půjde studovat. Proto propojování a prezentované informace v podobě poutavých dvojjazyčných příběhů (fyzicky i online) je jednou z důležitých misí Czech Industry Photo,“ doplňuje zakladatelka.

Tato putovní výstava bude k vidění až do června příštího roku postupně v deseti městech Čech a Moravy, kdy přesné termíny včetně umístění lze nalézt na webových stránkách této fotovýstavy. Jejím pořadatelem je v rámci společenské odpovědnosti PROMOLIGA® – komunikační agentura. Czech Industry Photo je realizováno bez státních a evropských dotací za podpory nadšenců, spolupracujících subjektů, asociací a partnerů, kteří v kreativní průmyslové osvětě spatřují důležitost a smysl.

Více informací k této fotovýstavě, dalším zastávkám i ostatním příběhům v online podobě je k dispozici na www.czechindustryphoto.com v českém a anglickém jazyce.

CZECH INDUSTRY PHOTO

Czech Industry Photo je putovní osvětová výstava, která odhaluje potenciál a skryté krásy českého průmyslu v rámci rozmanitých odvětví. Tato fotovýstava je unikátním projektem, který prostřednictvím vizuální komunikace prezentuje inovace, úspěšné realizace českých firem a perspektivu zaměstnání v průmyslu. Zároveň zprostředkovává pohled na pracovní postupy, obory a profese ve výzkumu, vývoji, výrobě, v průmyslovém designu či transferu energií.

Jsi 230. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail