Při nákupu nového notebooku pro sebe nebo do firmy byste měli zvážit i nákup repasovaných či použitých notebooků. Níže je šest důvodů, které mluví pro repasované notebooky.

Úspora peněz

Není divu, že nejpřesvědčivějším důvodem k nákupu použitého notebooku či stolního počítače spíše, než nákup zcela nových je skutečnost, že skoro v každém případě můžete ušetřit peníze. Kolik konkrétně ušetříte záleží samozřejmě na daném modelu, prodejci a situaci na trhu.

Ovšem není neobvyklé se dostat na slevu až 50 procent, oproti novému modelu se zcela stejnou konfigurací. Vyzkoušejte např. nabídku na stránkách www.incomputer.cz, kde se na prodej repasovaných notebooků a další výpočetní techniky specializují.

Starší může být lepší než nové

Když výrobci notebooků zavádějí novou řadu, nabízejí zpravidla celou řadu možností rozdělenou podle specifikací a vybavení daného modelu notebooku. Špičkové modely se pak mohou vyšplhat cenově opravdu vysoko.

Ano, můžete za svých 10 tisíc koupit nový model s nižší konfigurací, ale za stejných 10 tisíc byste mohli dostat repasovaný notebook z loňské modelové řady. Za stejnou cenu tak můžete mít notebook s o něco slabším procesorem ovšem mnohem lépe vybaveným, co se týče paměti RAM, pevného disku nebo rozměru obrazovky. Zvlášť v případě herních repasovaných notebooků je tento rozdíl markantní.

Aktuálnost zařízení

Všichni víme, že hardware, software, operační zařízení a periférie notebooku jsou neustále aktualizovány a zlepšovány. V některých případech novější verze znemožňuje chod starší verze.

Nákup repasovaných značkových notebooků vám umožní upgradovat na novější řešení za menší cenu, ve výsledku tak opět ušetříte.

Licence

Dejme tomu, že máte starý notebook nebo stolní počítač se systémem Windows XP a nakonec jste se rozhodli tento systém aktualizovat. Můžete samozřejmě koupit zcela novou licenci Windows za plnou cenu. Nebo si můžete koupit repasovaný notebook za podobnou cenu, který už má danou licenci systému instalovánu. Získáte tak novější notebook a zároveň ušetříte za licenci operačního systému.

Zachování kompatibility

Mnoho společností má stanoveno, že každý zaměstnanec musí používat stejný model notebooku se stejnou specifikací. Ovšem když potřebujete vyměnit poškozené zařízení nebo přijdou nový zaměstnanci, může být obtížné koupit stejné modely na trhu.

Často najdete přesnou shodu u prodejců repasovaných notebooků a bude to také levnější než originál.

Existuje také mnoho společností, které investují do softwaru, který je vyvíjen přímo pro danou společnost. V tomto případě dává mnohem větší smysl zůstávat u staršího prověřeného hardwaru než kupovat nové notebooky či stolní počítače, které pak na tomto softwaru nebudou fungovat. Následná úprava programu pak může výrazně prodražit celý nákup nové výpočetní techniky.

Spolehlivost

Existuje jedno staré rčení techniků, že „nikdy nekoupíš první release ať už jde o cokoliv“. Důvod je jednoduchý, výrobce ještě neměl čas produkt pořádně otestovat v reálném provozu a identifikovat případné problémy.

Druhá či třetí verze je téměř vždy stabilnější, a to platí právě u repasované výpočetní techniky, která již prošla testováním v terénu a případné chyby jsou už odladěny.

Jak vidíte nákup repasovaného notebooku či jiného zařízení je určitě zajímavou volbou. Chcete vědět víc?

Běžte na stránky prodejce inComputer.cz , kde si můžete prohlédnout zajímavé nabídky se slevami až 50 % na značkové modely notebooků, PC či LCD monitorů.

Jsi 2812. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail