Vánoční Vídeň

Vánoční Vídeň a její adventní trhy patří mezi jedny z nejnavštěvovanějších vánočních měst. Kouzelnou atmosféru těchto trhů, výborný ovocný punč (a taky možnost ulít se oficiálně na den ze školy) si jeli užít studenti navštěvující pomaturitní studium angličtiny a němčiny z Jazykové školy PELICAN.

13.12. v ranních hodinách nás nabral autobus v centru Brna a my jsme mohli jet vstříc novým dobrodružstvím. A že jich bylo! Celý autobus prozpěvoval už cestou do Vídně. Hlavní podmínkou uskutečněného zájezdu bylo, aby se večer do Brna vrátil stejný počet studentů, který ráno naši moravskou metropoli opouštěl. Což se ovšem tak úplně nepodařilo!

Ne, nebojte. Dříve (či později) jsme se skutečně všichni v Brně zase sešli. Někteří si prostě jen chtěli užít výborné vafle a horké čokolády až do druhého dne! Mrkněte na pár fotek z veselého výletu do Vídně a pak si přečtěte o večírku, který Jazyková škola Brno PELICAN pro své studenty hned následující den uspořádala. U PELICANA se opravdu nikdy nenudíme!

Vánoční pomaturitní večírek

A jízda pokračovala hned následující večer, kdy jsme tak trochu z iniciativy vlastní a tak trochu z iniciativy studentů uspořádali večírek pro lektory a studenty, taktéž navštěvující pomaturitní studium jazyků. Přípravy na naši party se konaly už od samého počátku týdne. Když však nadešel čtvrtek, všichni jsme byli tak trochu nervózní. Co když se nám ve Vídni studenti unavili tak, že večer nikdo nedorazí?

Přes všechny obavy jsme pro studenty nachystali poukázky na drink zdarma přesně v počtu studentů a lektorů, a že jich je! To jsme celí my, PELICANI, pozitivně smýšlející a do žita flintu nikdy neházející! A jak uvidíte za chvíli, připravit dostatečné množství poukázek se nám vyplatilo!

Jelikož ani v prosinci nezahálíme, měli studenti klasicky v dopoledních i odpoledních hodinách svou výuku, angličtináři navíc zvládli své kurzy němčiny, které mají k pomaturitnímu studiu zdarma. Na otázku, jestli se večer uvidíme na večírku, se všichni tvářili poněkud tajemně.Když však spatřili v kuchyňce hromadící se občerstvení na večer, viděli jsme v jejich očích, že si večírek rozhodně nenechají ujít.

Večírek měl oficiální začátek v 17.00 hodin v prostorách Galeryje 9 (která se nachází hned pod naší jazykovkou PELICAN) a se kterou, nejen co se nejrůznějších akcí týče, moc rádi spolupracujeme. A ještě jednou hlasitě děkujeme! Když se za okny začalo smrákat, vyrazili jsme prostory připravit dle našich potřeb. A že toho moc nepotřebujeme!

Stačilo dolů nanosit připravené občerstvení, nachystat promítačku a plátno (stále bylo otázkou, jestli budeme pouštět vánoční písničky nebo si pustíme Ivánka s Mrazíkem) a nesměl chybět ani mikrofon a reproduktory, protože – nejen že jsme plánovali nejedno karaoke vystoupení, měl nás navštívit taky vzácný host, kterému zpěv do mikrofonu není cizí, a který nám měl sváteční a veselou atmosféru ještě podpořit!

Měli jste vidět, jak se PELICAN radostí tetelil, když ještě neodbyla ani pátá hodina a studenti s lektory už se začali s úsměvem na rtech scházet.

A tak náš večírek úspěšně odstartoval. Studenti se scházeli, o půl šesté už jsme museli skládat náhradní židličky, abychom si všichni měli kam sednout, a v 18 hodin dorazil náš lektor angličtiny a rodilý mluvčí Dwane, aby nám představil svého kamaráda, známého rappera z newyorského Brooklynu. Ten dlouho neváhal, popadl připravený mikrofon a rozjel pořádnou show! „Everybody who loves Brno, make some noise!“ A Galeryje 9 se otřásala v základech.

Studenti poté nezůstali dlouho pozadu. Chopili se mikrofonu a nepustili se ho až do brzkých ranních hodin. Celým večerem se nesla příjemná, přátelská a místy i slavnostní atmosféra. Pouštěl a zpíval se jeden hit za druhým – zpívalo se v češtině, angličtině – a aby studenti, navštěvující pomaturitní studium němčiny nezůstali pozadu, seznámili nás ochotně i s tvorbou některých německých hudebníků.

Nebudeme si nic nalhávat, vstávání v pátek nepatřilo mezi jedno z nejpříjemnějších. Všichni jsme se ale těšili do školy, až si povíme dojmy z přechozího večera a možná – začneme plánovat večírek další! A jestli na něm nechceš chybět, mrkni na stránky školy PELICAN. Právě přijímáme přihlášky do druhého pololetí pomaturitních kurzů. Nebaví Tě výška? Nevíš, co dál? Udrž si status studenta, studuj jazyky a zpívej na dalším večírku spolu s námi! To nás baví, to jsme my, parta PELICAN!

Jsi 2942. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail