e-kniha Co je štěstí

Adriana Jirkovská píše již od svých dvanácti let a v současné době vychází její první román Co je štěstí. ve svém debudu řeší skrze hlavní postavu dilema, zda dítě nebo kariéra. Jak přiznala v rozhovoru, snažila se do knihy dát i kousek sebe.

Co byste o své první knize Co je štěstí prozradila?

Jméno hlavní hrdinky je moje nejoblíbenější ženské jméno a vždy jsem si představovala jaké to asi je mít bratra. Jde pro mne o velmi osobní téma a snažila jsem se do knihy dát kousek sebe. Doufám, že se mi to povedlo.

Jak vznikal námět na celý příběh? Je inspirovaný skutečnými událostmi nebo je celý smyšlený?

Příběh je inspirovaný skutečností jen částečně, většina byla domyšlená.

Jak dlouho se věnujete psaní a co bylo tím „spouštěcím“ momentem?

Psát jsem zkoušela už ve dvanácti letech. S kamarádkami jsme o velké přestávky před tělocvičnou sedávaly a psaly básničky a krátké strašidelné příběhy. Spouštěcím momentem bylo to, že jsem milovala knihy a hodně jsem četla. Díky velké fantazii jsem si vymýšlela svoje konce příběhů a zatoužila jsem napsat něco svého, co by mohli číst ostatní.

Máte i v současné době něco rozepsaného, plánujete další knihu?

Ano, pár věcí „v šuplíku“ mám. Plánuji sbírku pohádek a příběh z oblasti fantasy.

Jakou literaturu máte ráda?

Hlavně beletrii. Podle toho jak mám náladu, střídám historické, fantasy nebo ženské romány. Co nemusím, jsou detektivky či válečné knihy (s výjimkou Zlodějka knih).

A čtete raději papírové nebo e-knihy? Jaký je obecně Váš vztah k e-knihám?

Miluji vůni nové knihy, když se otevře a zvuk obracení jednotlivých stránek. Před pár lety jsem však dostala k Vánocům neocenitelný dárek – čtečku knih. Je to úžasné na cestování, vejde se do ní na tisíce knih. Tak to střídám.

Je něco, co byste vzkázal svým čtenářům?

Doufám, že se vám kniha bude líbit a děkuji za to, že čtete. Bez čtenářů by příběhy neožívaly.

Kniha Co je štěstí je k zakoupení např na obchodech palmknihy, google play, ebux, ereading nebo alza. Na obchodech je i ukázka zdarma.

Jsi 3629. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail