Mnoho lidí se snaží za každou cenu vypadat štíhleji a krásněji. Neustále drží dietu, hodiny času tráví v posilovně a hlídají doslova každou přijatou kalorii. Zhubnout je sice náročné, ale daleko těžší je si optimální váhu udržet. Na tom se jistě shodnou všichni, kteří si už strastiplnou cestu hubnutí vyzkoušeli. V čem je tedy problém? Ono totiž hlavně záleží na tom, co si pod pojmem hubnutí vlastně představujete. Pokud je to pro vás jen přechodný režim spojený s utrpením, pak se nedivte, že ztracené kilogramy opět naberete zpět. Hubnutí není o dietě, ale o celkové změně životního stylu a ta musí být trvalá, chcete-li si váhu udržet. Jak na to?

Hubnutí chce strategii

Pokud máte nadváhu a chcete skutečně zhubnout, pak si musíte nejprve všechno srovnat v hlavě. Pustit se do boje s nadbytečnými kilogramy vyžaduje v prvé řadě velkou dávku odvahy a odhodlání, spoustu trpělivosti a pevné vůle. Máte-li dostatečně silnou motivaci, zvládnete to, ale hubnutí musí mít nějaký systém a pevnou strategii. Aby se vaše snaha nemíjela účinkem, seznamte se s efektivní metodou, jak zhubnout 10 kilo a začněte postupně zavádět nové změny do života. Připravte se na to, že ze dne na den nebudete štíhlí jako proutek, ale za týden už můžete pozorovat první změny. Samozřejmě, že také záleží na tom, kolik chcete celkově zhubnout. Podle odborníků z oblasti zdravé výživy se při zdravém hubnutí doporučují týdenní úbytky na váze v rozmezí 0,5 – 1,5 kilogramů.

Trápí vás tuk na břiše?

Břicho je při hubnutí největším terčem pozornost, jelikož tuková pneumatika v pase se prostě nedá přehlédnout. Krásné ploché břicho je nedostižným snem mnoha mužů i žen a proto neustále řeší problém, jak zhubnout tuk na břiše. Do jisté míry se na ukládání tuku v této problematické partii podílí genetická dispozice, ale na vině je zejména jídelníček. Přitom stačí tak málo, změnit skladbu stravy a začít cvičit. Jestliže se pohyb stane každodenní součástí vašeho života, vynecháte hamburgery ve fast foodu, sladkosti a večerní chipsy u televize, uvidíte sami, jak vám brzy začnou centimetry v pase ubývat.

Hubněte efektivně

Hubnutí je vždy komplexní záležitostí celého těla,a podle toho je nutné také tak k němu přistupovat. Nemůžete si sami určit, že zhubnete jen v určité oblasti, takto hubnutí nefunguje. Organismus spaluje tuk rovnoměrně z celého povrchu, jen v místech, kde je ho nejvíce (břicho, stehna, boky,) ubývá nejpomaleji.

Jídelníček se na hubnutí podílí ze 70 % a tak se na něj musíte zaměřit. V žádném případě není možné hladovět, právě naopak, tělo musíte 5x denně zásobovat přiměřenou dávkou všech životně důležitých živin – bílkovin, sacharidů, tuků. Chcete-li hubnout, je nutné ve stravě zvýšit příjem bílkovin (proteinů) a současně omezit sacharidy na nezbytné minimum.

Pak začnou ve vašem těle probíhat metabolické jevy, při nichž dochází ke spalování tuků. Na tomto principu je právě založena proteinová dieta, která může být pro vás velkým pomocníkem právě v první fázi hubnutí. Během několika dnů začne váha klesat dolů, což značně posílí vaše sebevědomí. Se samotnou skladbou jídelníčku si vůbec nemusíte lámat hlavu, neboť proteinovou dietu lze pořídit přímo v instantní formě pod názvem KetoFit. O tom ,jak můžete jíst běžné denní jídlo a přitom hubnout, vás zcela jistě přesvědčí recenze diety KetoFit, která je názornou ukázkou toho, jak je možné zhubnout jen samotnou úpravou stravy a dokonce bez cvičení. Naučí vás rozpoznat, jaké potraviny můžete konzumovat, co je pro vás vhodné a jak celkově upravit stravu. S KetoFitem máte jistotu, že hubnete zdravě a organismus nijak nestrádá.

Nejen stravou, ale i pohybem hubnete

Při hubnutí jde zdravá strava a pohyb ruku v ruce, jedno bez druhého se prostě neobejde. Pohyb je přirozenou součástí života, a tak není nejmenší důvod k tomu, abyste se mu vyhýbali. Je-li pro vás už jen představa cvičení ve fitness centru noční můrou, máte na výběr řadu jiných pohybových aktivit. Na hubnutí je nejúčinnější běh v pomalém tempu, plavání, jízda na kole, rychlá svižná chůze, … určitě najdete něco, co vás bude bavit. Vhodným pohybem nejenže výrazně podpoříte spalování tuků, ale také si nádherně pročistíte hlavu. Pamatujte, že stres je doslova zabijákem hubnutí.

Jestliže celkově upravíte dosavadní způsob života, budete jíst zdravě, sportovat a dostatečně odpočívat, zhubnete jednou provždy a natrvalo.

Jsi 2558. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail