S neskromným cílem vyrazili na cestu, kde stopovali a fotografovali jednoho z nejúžasnějších tvorů planety a to tygra bengálského. Vladimír Čech a Vladimír Čech mladší jeli pátrat do národního parku a přírodní rezervace Ranthambhore, která je jedním z vůbec nejlepších míst, kde se dá šelma pozorovat ve volné přírodě. Aneb když se cestovatelské nadšení a přes 20 let zkušeností otce spojí s fotografickou posedlostí syna.

Záměrně zvolili období sucha a to z prostého důvodu – hledání predátora je v tomto čase nejjednodušší. Zvěř je nucena stahovat se za vodou z nitra džungle a stráví u ní většinu dne. Nechtěli mít situaci však tak jednoduchou, tak se rozhodli si situaci zkomplikovat fotografováním tygřice s třemi půlročními „koťaty“. Po několika dnech se jim konečně podařilo objevit matku s mláďaty a po hodině nerušeného pozorování měli jasno, že v sobě mají jeden z nejsilnějších zážitků z fotografování volně žijících tygrů vůbec.

Na stopování měli šest dní a kromě vrcholu expedice v podobě tygří rodinky zažili i několik velmi vzácných setkání jako třeba s medvědem Bálůem (medvěd pyskatý), vlčicí Rakšou (vlk indický) anebo s hadem Ká (krajta mřížkovaná). Úmorné vedro jim po celou dobu pomáhala překonat expediční výbava Bushman, která je vhodná pro každého cestovatele kór pro tyhle dva. Mají za sebou spousty zajímavých cest a a plánují další expedice do Africké Rwandy, kvůli fotografování goril horských, do Afriky nebo za jaguáry do brazilského Pantanalu. Můžeme tedy od nich ještě mnohé očekávat a navíc, pokud byste o takové variantě cestování uvažovali, tak na expedici do Ugandy a Pantanalu se ještě volné místo najde, tak neváhejte a buďte cestovatelem, pozorovatelem i umělcem v jedné duši.

http://www.photocech.cz/http://www.bushman.cz/blog/reportaze-z-cest

Jsi 4563. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail