CrowdPress odstartoval sbírku k vydání knižního debutu Jany Baudyšové. „Naším snem je, aby autorům vydávali knížky přímo jejich čtenáři, které necháváme vybírat to nejlepší z rukopisů. V květnu jsme odstartovali třetí sbírku, tentokrát na vydání Divné knížky Jany Baudyšové. Crowdfunding je pro nás cesta, jak může kultura existovat nezávisle a svobodně,“ prozrazuje Jakub Jelínek, zakladatel komunitního nakladatelství CrowdPress.

Sbírka odstartovala ve středu 12. května a potrvá do soboty 26. června. Cílem CrowdPressu je dokráčet k částce 125 000 Kč. Čtenáři mohou přispívat přes web divnaknizka.cz. Podaří-li se CrowdPressu vybrat celou částku, kniha dostane vše, co potřebuje – Divná knížka vyjde v pevné vazbě a s ilustracemi. Kniha spatří světlo světa i v případě, kdy komunitní nakladatelství nashromáždí nižší částku. V takovém případě by na sebe vzala podobu paperbacku.

„Komunitní nakladatelství jsem plánoval přes dva roky a nebýt toho, že můj otec po sobotních ránech v tajnosti dával dohromady své retro sci-fi „Tam nahoře ovce nejsou”, možná by zůstalo jen u slov. Po tátově knize o Marsu a audioknížce pohádek Josefa Čapka konečně najíždíme na model, kdy čtenáři knížku v našich anketách vybírají sami. A baví mě, že díky nim jsme vlastně poznali Janu Baudyšovou a její Divnou knížku,“ osvětluje příběh komunitního vydavatelství Jakub Jelínek.

O KNIZE

Fantasy novela Divná knížka poodhaluje svět na hranici spánku a bdění

Kateřina zabloudí v jednom ze svých živých snů a uvízne ve světě mezi bděním a spánkem, v němž ani jedno, ani druhé nepřevládá, ale tvoří nevyzpytatelnou směs, ze které se snaží najít cestu zpátky.

Je tu plno divných věcí – obrazy s pastelově barevnými žábami velkými jako domy, které pohlcuje mlha, Richard, bezdomovec z autobusového terminálu Na Knížecí, pan Šmauz z antikvariátu na Malé Straně, který Kátě připraví lyžařskou výbavu, aby se mohla nasoukat do louže na ulici a putovat dál světem pod vodou, různé sny nebo jejich ozvěny, někdy stírající rozdíl mezi oběma světy, jindy ho eskalující jako pod lupou.

Obálku podle příběhu pro knížku vytvořil Jakub Řídký.

O autorce Janě Baudyšové

Jana Baudyšová (*1983) vystudovala sociokulturní antropologii na FHS UK. Pracuje jako šéfredaktorka časopisu Romano voďi (Romská duše), žije v Praze.

Inspirací je jí sám pestrobarevný život a lidé v něm, v literatuře magický realismus a fantasy Michala Ajvaze, Mervyna Peaka, Roberta Holdstocka nebo Pasi Ilmari Jääskeläinena. Divná knížka je její knižní debut.

Jsi 797. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail