Druhá světová válka je nechvalně známým obdobím moderních lidských dějin, které pozměnilo životy milionů lidí. Jedno jméno je pak s tímto hrozivým konfliktem neodvratně spojeno – Adolf Hitler. O válce i Hitlerovi samotném toho již bylo napsáno mnoho a mohlo by se zdát, že nelze nabídnout nový náhled na tuto problematiku. Hynku Řihákovi se to přesto povedlo.

Řihák zvládl nelehký úkol – představit staré téma novým zajímavým způsobem. To bude platit zejména pro ty čtenáře, kteří se o druhé světové válce nejvíc dozvěděli v průběhu studia. Řihákova kniha jde mnohem více do hloubky než jakákoliv běžná učebnice dějepisu a je z ní navíc jasně čitelné, že autor danému období nejenom rozumí, ale rovněž dokáže poznatky o něm srozumitelně předložit i čtenáři-laikovi.

Navzdory tomu, že je poměrně útlá, kniha obsahuje mnoho zajímavých, a leckdy překvapivých informací. Autor svou odbornou publikaci rozdělil do dvou částí, a v každé z nich se věnuje odlišné tváři druhé světové války. V první části se soustředí na sociální politiku Hitlera a obecně vznik nacionálního socialismu. V druhé části oproti tomu předkládá komplexní analýzu dotýkající se problematiky odchodu Čechů ze Sudet, jak již samotný titul knihy napovídá. Kniha tedy naplní to, co přislíbil už její název.

Autorův styl psaní je čtivý a snadno srozumitelný i v případě, že jste o daném tématu toho předtím mnoho nevěděli. Bonusem navíc je, že pokud váš tato problematika zajímá, Hynek Řihák důsledně cituje zdroje, které využil pro svou publikaci. Závěrečný přehled použité literatury vám tak umožní si v případě zájmu vyhledat další dodatečné materiály o druhé světové válce, což je všechny (amatérské i profesionální) badatele či vědce velké plus! Hitlerův socialismus a vyhnání Čechů ze Sudet tak v malém balíčku nabízí velkou hodnotu a potěší všechny zájemce o historii.

Koupit e-knihu

autorka recenze: Vendula Kreplová

Jsi 1060. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Reklama zde napořád jen za 80 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail