Pro valnou většinu studentů je pomaturitní studium bráno pouze jako náhradní řešení. Jak zabít rok, když mě nevzali na výšku. Jak zabít rok, když nechci na výšku, ale nechci ani pracovat. Jak zabít rok…

Pro mě tahle volba nebyla náhradním řešením. Nechtěl jsem zabíjet další rok, naopak. Po střední škole, ve které byla spousta předmětů samoúčelných, s cílem pouze vyplnit díru v rozvrhu, jsem chtěl následující rok využít smysluplně. Lákavé bylo taky zachování určité volnosti, protože pomaturitní studium zabere pouze cca 20 hodin týdně.

Jak hlásá spousta plakátů a lákadel k učení jazyků – „jazykové vzdělávání je trendy, módní a cool.“ Já však volil pomaturitní studium angličtiny hlavně z důvodu, že mě lákala možnost rychle se jazyku naučit.

Kde jinde se pak jazyku intenzivně věnovat a naučit se mu opravdu dobře, když ne pod dozorem zkušených lektorů v jazykové škole. Moje znalosti angličtiny se základní a střední školy byly prachbídné, přesto jsem si dal za cíl připravit se za devět měsíců na mezinárodně uznávanou státní jazykovou zkoušku.

Plán byl tedy jasný. Intenzivně se věnovat jazykům (v rámci pomaturitního studia jsem si jako doprovodný kurz zapsal taky začátečnický kurz němčiny), udržet si status studenta (zejména státem hrazené zdravotní a sociální pojištění a možnost využívat i nadále studentských slev), získat na konci studia certifikát o státní jazykové zkoušce.

Nejdůležitějším přínosem pro mě však byla vidina toho, že se nebudu bát využívat jazyk v praxi. Ať už při cestách do zahraničí nebo v budoucím využití v zaměstnání.

Hledal jsem kvalitu…

Jak jsem při průzkumu a výběru jazykovky zjistil, nabídka jazykových škol poskytujících pomaturitní studium je v dnešní době velmi bohatá. Samozřejmě pro mě byla důležitá jak cena, tak vzdálenost od brněnského centra. Při výběru jsem šel však hlavně po referencích, protože jsem šel hlavně po kvalitě. Nezabít rok. Pamatujete?

…a našel jsem ji u PELICANA

Jazyková škola Brno PELICAN splnila už při výběru všechny moje požadavky, včetně skvělých referencí. Dnes mi nezbývá, než psát reference a doufat, že taky dalším šťastlivcům změní škola život stejně jako mně.

Za 9 měsíců jsem udělal pokrok, jaký se mi v dosavadním studiu zatím nepodařil. Jakpak by ne. Denně 4 vyučovací hodiny angličtiny, to se dostane pod kůži všem. Hned v úvodních hodinách jsem ztratil strach z mluvení. Byli jsme všichni na jedné lodi.

Během studia jsem se setkával jak s českým, tak s rodilým mluvčím. Angličtinu jsem se během roku u PELICANA naučil používat naprosto přirozeně. Přátelská atmosféra ve třídě podtrhovala radost z učení se jazyku.

Pomaturitní studium a jazykové kurzy versus výuka na střední škole. Propastný rozdíl. Studenti v jazykovce totiž většinou jsou, protože se jazyk učit chtějí, ne kvůli povinně danému rozvrhu. Všichni byli motivovaní a nakonec se rozmluvili i ti největší stydlíni.

Rada, jak nezabít další rok, je jediná: Jazyková škola PELICAN!

Jsi 3373. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail