Konec roku 2017 neznamená, že v PELICANU zahálíme. Ba naopak. Prosinec je měsíc plný aktivit a úkolů, ať už se jedná o jazykové kurzy, pomaturitní studium nebo klasické skupinové kurzy pro veřejnost. Jen se podívej, co jsme si v prosinci připravili pro studenty pomaturitního studia! Slibujeme, že podáme report z každé proběhlé akce. Máš se na co těšit!

Vánoční Vídeň

Pojede se na výlet! Tak trochu z iniciativy studentů, a tak trochu z iniciativy naší vznikl nápad vyrazit společně procvičovat jazyky za hranice naší malebné republiky. Aby tedy bylo jasno. Zejména lektoři vedoucí pomaturitní studium němčiny měli z výletu neskrývanou radost. Jen co se lektorka Vendy dozvěděla o plánovaném zájezdu, začala střádat plány a aktivity, kterými při cestě své studenty zahrne.

A jak se k výletu postavili studenti pomaturitní angličtiny? „Němčina – neněmčina, vánoční punče bude jistě možné objednat si i anglicky,“ říká lektorka angličtiny Bea. Na adventní trhy vyrážíme 13. 12., tak se těš na nálož fotek.

PELICAN bude u toho a kdoví, třeba taky ochutná nějaký ten punč, tak snad zdárně trefí domů a nezatoulá se nám do nějakých teplých krajin!

Vánoční pomaturitní večírek

A tedy i další možnost vzájemně se potkat a poznat! V letošním roce máme několik pomaturitních tříd angličtiny i němčiny, a jelikož výuka probíhá v odlišných časech, většina studentů nemá příležitost se potkat. A to je velká škoda! PELICAN vzal tedy tentokrát iniciativu do svých křídel.

Studenti navštěvující pomaturitní kurzy budou mít možnost potkat se v pronajatých prostorech Galeryje 9 – navzájem, se svými lektory i se zaměstnanci školy PELICAN. Co se programu týče, bude k dispozici promítačka i mikrofon na karaoke, takže akce bude jistě taky velkým kulturním zážitkem.

Kdoví, třeba se nám podaří najít nového Slavíka, ehm – PELICANA! Na večírek se všichni moc těšíme, doufáme, že nám v termínu 14. 12. studenti už budou moci přinést ochutnat vzorky domácího vánočního cukroví. A že se společně všichni skvěle pobavíme!

Společné darování krve

Aneb – pojďme společně udělat dobrou věc a darovat společně krev! Co nás vedlo k tomuto nápadu? I kdyby z několika desítek pomaturitních studentů šla darovat krev skupinka třeba jen o 3 lidech, jistě to bude mít smysl!

O to víc nás mile překvapil a potěšil přístup a zájem našich studentů. Spojili jsme se s Fakultní nemocnicí Brno a teď už jen čekáme na termín.

A Ty se k nám můžeš připojit, ať už patříš mezi pomaturitní studenty nebo u nás navštěvuješ třeba kurzy španělštiny! Jestli Tě náš nápad zaujal, neváhej se na nás obrátit v kanceláři naší školy. Řád zlatého PELICANA Ti neslíbíme, ale skvělý pocit zaručujeme!

Vzdělávací projekty a naši studenti

Kdo by neznal Jazykovou školu PELICAN. Jazykovka v centru Brna, v jejímž znaku je žlutý pták, sídlem samotný střed Brna a poznávacím znamením velká spousta úsměvů všude kolem.

Kromě rozmanitých možností vzdělávání – jazykové kurzy, firemní vzdělávání nebo třeba již zmíněné pomaturitní studium, nabízí škola díky neziskové organizaci Spolek PELICAN možnost nahlédnout do evropských vzdělávacích projektů.

Již z minulosti máme skvělou zkušenost se zapojením našich studentů do dění na mezinárodních projektech, na kterých se naše škola podílí nebo je sama koordinuje. Zajímá Tě to a chtěl by ses o možnosti zapojení dozvědět víc? Podívej se na naše stránky, kde se o našich projektech a možnostech zapojení dozvíš víc!

Vánoční prázdniny a šťastný nový rok!

 Uuuuf! Tak už konečně? Jsou tady Vánoce! A my slibujeme, že našim studentům dáme na chvíli „oraz“. Tedy, přinejmenším do 3. ledna – kdy se opět sejdeme v prostorech školy PELICAN, odstrojíme vánoční stromeček a budeme společně plánovat, co podnikneme dál. To nás totiž baví! A kdyby ses náhodou nudil nebo Tě nebavilo, co zrovna děláš, neváhej se za námi zastavit. Budeme se těšit!

Tvůj PELICAN

Jsi 3792. čtenář tohoto článku. Děkujeme.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail